Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
centrozap
24.05.2010 10:43

Centrozap podpisał list intencyjny ws. kupna PEC w Śremie

Centrozap podpisał z Dalkią Poznań list intencyjny w sprawie kupna 51 proc. Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Palko72/Dreamstime.com)

Centrozap podpisał z Dalkią Poznań list intencyjny w sprawie kupna 51 proc. Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie.

_ Zarząd emitenta informuje o podpisaniu listu intencyjnego z Dalkia Poznań ZEC SA z siedzibą w Poznaniu w zakresie nabycia przez Centrozap SA 51,0 proc. akcji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Śremie SA z siedzibą w Śremie i współpracy w zakresie modernizacji elektrociepłowni Śrem, umowy operatorskiej na zarządzanie systemami energetycznymi Centrozap SA a także w zakresie ewentualnych dostaw drewna na potrzeby planowej inwestycji w Dalkia Poznań ZEC SA dot. biomasy _ - podała w raporcie giełdowa spółka.

W ubiegłym tygodniu Centrozap zawarł wstępną umowę kupna udziałów w elektrociepłowni od Odlewni Żeliwa w Śremie. Wartość tamtej transakcji to 21 mln zł. Spółka sfinansuje zakup emisją obligacji o wartości 21 mln zł, które obejmie Odlewnia Żeliwa.

Jak poinformował Jarosław Latacz, rzecznik Centrozapu, obecny list intencyjny dotyczy kupna pozostałych udziałów tej samej elektrociepłowni.

Tagi: centrozap, czp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz