Notowania

ckl
06.02.2012 10:36

Centrum Klima pozyskała 33,5 mln zł na nową inwestycję

Spółka planuje rozpoczęcie budowy na początku drugiego kwartału.

Podziel się
Dodaj komentarz

Centrum Klima, producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych (HVAC), pozyskał w ramach leasingu zwrotnego zawartego z ING Lease (Polska) kwotę 33,5 mln zł brutto na nową inwestycję. Spółka planuje rozpoczęcie budowy na początku II kwartału.

- _ Środki te spółka w całości przeznaczy na rozbudowę zakładu produkcyjnego, a tym samym już w 2013 roku wprowadzi na rynek nowy, wysokomarżowy produkt. Dzięki łącznej inwestycji o wartości 40-50 mln zł Centrum Klima znajdzie się w gronie światowych liderów technologicznych na rynku HVAC i znacząco zwiększy możliwości produkcyjne oraz magazynowe. Nowy obiekt pozwoli także na zwiększenie zatrudnienia w spółce _ – czytamy w komunikacie.

Umowa z została zawarta na 10 lat i dotyczy nieruchomości wraz z pełną infrastrukturą, w której Centrum Klima prowadzi obecnie działalność. Oprocentowanie finansowania wynosi 1,3% marży + dodatkowy koszt pozyskania finansowania + WIBOR, co na dzień 1 lutego 2012 daje 6,19%, podała spółka._ _

_ - Nowa inwestycja Centrum Klima obejmuje nowoczesną halę produkcyjną o powierzchni 3000 m.kw. wyposażoną w unikatową w Unii Europejskiej, w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną, halę magazynową o powierzchni 3700 m.kw. umożliwiającą składowanie około 7 tys. palet _ - podano również.

- _ Zgodnie z przyjętym harmonogramem pozyskaliśmy finansowanie dla naszej nowej inwestycji. Rozbudowa obiektu w Wieruchowie umożliwi nam rozszerzenie dotychczasowej oferty i zwiększenie udziału produkcji własnej w przychodach. Planujemy rozpoczęcie budowy na początku II kwartału. Szacujemy, że unikatowe elementy wyprodukowane w nowej hali znajdą się w sprzedaży już w pierwszej połowie 2013 roku _ - powiedział prezes spółki Marek Perendyk.

Spółka osiągnęła narastająco po III kwartałach 2011 roku zysku netto na poziomie 6,28 mln zł, co oznacza wzrost o 28,45% w stosunku do analogicznego okresu 2010. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 11,18% do 70,35 mln zł (wobec 63,27 mln zł po trzech kwartałach 2010).

Sam porównuj na wykresach kursy indeksów i spółek Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: ckl, centrum klima, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz