Notowania

centrum klima
16.12.2011 12:40

Centrum Klima spodziewa się wzrostu przychodów

Centrum Klima spodziewa się przyspieszenia konsolidacji branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej w Polsce w przyszłym roku, ocenił prezes spółki Marek Perendyk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime)

Centrum Klima spodziewa się przyspieszenia konsolidacji branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej w Polsce w przyszłym roku, ocenił prezes spółki Marek Perendyk. Oczekuje on wzrostu przychodów i utrzymania stabilnej marży Centrum Klima w 2012 roku.

- _ Zakładamy, że rok 2012 nie przyniesie istotnych zmian w otoczeniu makroekonomicznym, co skutkować będzie mniejszą dynamiką inwestycji na rynku budowlanym. Przyspieszy to naturalną konsolidację branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej w Polsce, czyli wypadanie z rynku najsłabszych graczy i powiększanie udziałów przez firmy o ugruntowanej pozycji, ofertujących produkty najwyższej jakości. Tendencja do podwyższania standardu systemów wentylacyjnych powinna nadal się umacniać, także w kolejnych latach _ - prognozuje Perendyk.

- _ Zjawiska te będą sprzyjać rozwojowi Centrum Klima, stąd prognozujemy dalszy wzrost przychodów i utrzymanie stabilnej marży. Planujemy konsekwentne zwiększanie eksportu i umacnianie na rynkach europejskich, gdzie konkurujemy z największymi potentatami europejskimi _ - dodaje.

Wcześniej spółka zapowiadała, że planuje zainwestować ok. 45 mln zł do końca 2013 roku, z czego większość pochłonie wprowadzenie na rynek "wysokomarżowego" produktu.

Spółka osiągnęła narastająco po III kwartałach 2011 roku zysku netto na poziomie 6,28 mln zł, co oznacza wzrost o 28,45% w stosunku do analogicznego okresu 2010. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 11,18% do 70,35 mln zł (wobec 63,27 mln zł po trzech kwartałach 2010). EBITDA wzrosła o 40,78% i wyniosła 10,12 mln złotych.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: centrum klima, ckl, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz