Notowania

ckl
28.12.2010 12:21

Centrum Klima sprzedała nieruchomości

Wartość transakcji to ponad 10 milionów złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Producent systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, Centrum Klima, sfinalizował transakcję sprzedaży nieruchomości w Piastowie. Wartość umowy zawartej z Multidekor Podogrocki wyniosła 10,4 mln zł, poinformowała spółka. *

- _ Kontrakt obejmuje działkę o powierzchni niemal 10 tys. m.kw. oraz zlokalizowane na jej terenie budynki wraz z częścią infrastruktury. Środki pozyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje _ – czytamy w komunikacie.

Centrum Klima od sierpnia 2010 działa w nowym kompleksie biurowo-produkcyjno-magazynowym w Wieruchowie. Inwestycja – zrealizowana za środki pozyskane z emisji akcji – pozwoliła spółce podwoić już moce produkcyjne, a do końca 2012 roku planowany jest ich czterokrotny wzrost.

- _ Transakcja sprzedaży poprzedniego zakładu, zlokalizowanego w Piastowie, została zrealizowana zgodnie z planami i wcześniejszymi naszymi deklaracjami. Wybudowaliśmy bardzo nowoczesny i świetnie wyposażony kompleks w Wieruchowie, a obecnie rozważamy kolejną inwestycję technologiczną. Mamy w planie wdrożenie linii produkcyjnej, która dałaby nam znaczącą przewagę na rynku międzynarodowym. Tylko dwóch producentów na świecie oferuje podobne rozwiązania _ – powiedział prezes Centrum Klima, Marek Perendyk.

Po trzech kwartałach 2010 roku narastająco przychody Centrum Klima zwiększyły się o 17,2%, do 63,3 mln zł (wobec 2009 roku). Zysk netto wyniósł 5,4 mln zł.

| |
| --- |

Tagi: ckl, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz