Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Cersanit przeprowadzi emisję akcji

0
Podziel się:

Producent armatury sanitarnej Cersanit, liczy na przeprowadzenie zapisów na 30-54 mln akcji nowej emisji serii H na przełomie listopada/ grudnia tego roku.

Cersanit przeprowadzi emisję akcji
(Cersanit)

Producent armatury sanitarnej Cersanit, liczy na przeprowadzenie zapisów na 30-54 mln akcji nowej emisji serii H na przełomie listopada/ grudnia tego roku, wynika z wypowiedzi przewodniczącego rady nadzorczej spółki Artura Kłoczki. Prospekt został złożony pod koniec października. Obecnie kapitał spółki dzieli się na 216 384 043 akcje.

_ Chcielibyśmy, aby zapisy na nowe akcje odbyły się na przełomie listopada i grudnia. Stanie się tak, pod warunkiem, że wszystko będzie przebiegać zgodnie z naszymi przewidywaniami _ - powiedział Kłoczko w wywiadzie dla _ Parkietu _.

Powtórzył, że cena emisyjna będzie określona do 22 listopada.

Poproszony o komentarz do ocen analityków, którzy uważają, że Cersanit będzie sprzedawał nowe papiery po około 2,1 zł (tj. cenie emisyjnej zbliżonej do ceny akcji oferowanych z prawem poboru przed rokiem), szef RN powiedział: _ Mogę przypuszczać, że cena będzie jednak wyższa niż ta, o której mówią analitycy _.

Nie potrafił jednak odpowiedzieć na pytanie, czy w ofercie weźmie udział Michał Sołowow, największy akcjonariusz spółki.

Tłumaczył także, że emisja wynika z tego, że spółka musi zwiększyć wartość kapitałów własnych w stosunku do zadłużenia.

Akcje serii H zostaną zaoferowane w ramach prawa poboru dotychczasowym akcjonariuszom spółki, tak że za każde 4 akcje posiadane na koniec dnia prawa poboru, akcjonariuszowi przysługuje prawo objęcia 1 akcji serii H.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie, które pod koniec października br. zdecydowało o emisji akcji, uchwaliło także zmianę nazwy firmy na Rovese.

W I poł. 2011 roku Cersanit miał 6,79 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 108,67 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 795,04 mln zł wobec 697,10 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)