Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cez
02.11.2007 08:20

CEZ chce wejść na turecki rynek

Grupa energetyczna CEZ i turecka spółka Akenerji rozpoczynają rozmowy o wzajemnej współpracy na tureckim rynku energetycznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

*Grupa energetyczna CEZ i turecka spółka Akenerji rozpoczynają rozmowy o wzajemnej współpracy na tureckim rynku energetycznym. *

"Rozpoczynamy teraz kilkumiesięczne rozmowy o możliwej współpracy w ramach tureckiego rynku elektryczności. Obecnie jesteśmy w sytuacji wyjściowej, kiedy obie strony mają swoje własne preferencje i oczekiwania, bylibyśmy zadowoleni, gdyby za kilka miesięcy spotkały się one w jednym punkcie" - powiedział cytowany w komunikacie Vladimír Schmalz, dyrektor działu fuzji i akwizycji CEZ.

Akenerji produkuje ciepło i elektryczność w 12 elektrowniach gazowych z zainstalowaną mocą całkowitą 541 MW. Rozwija też projekty elektrowni wodnych i wietrznych, które miałyby rozszerzyć bazę produkcyjną spółki na 961 MW.

Jak poinformował CEZ w komunikacie, Turcja z 80 milionami obywateli jest interesującym rynkiem dla firmy. W 2006 roku zużyto tu około 170 TWh energii elektrycznej. Roczny wzrost zużycia elektryczności osiąga tutaj ok. 8-9 proc., podczas gdy w krajach europejskich jest to ok. 2-3 proc.

Według ekspertów w kraju do pokrycia rosnącego zapotrzebowania
energetycznego potrzeba do roku 2020 wybudować elektrownie z
zainstalowaną mocą ok. 50.000 MW.

Tagi: cez, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz