Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chaos informacji z Ukrainy chwieje Wall Street

Po początkowej euforii na parkietach giełdowych, amerykański S&P500 zakończył dzisiejszą sesję pod kreską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Kluczowym tematem wpływającym na rynki finansowe w dniu dzisiejszym były komunikaty w sprawie potencjalnego porozumienia na linii Rosja - Ukraina. Informacje napływające zza naszej wschodniej granicy mogły jednak przysporzyć inwestorom na świecie spory zawrót głowy. Po początkowej euforii na parkietach giełdowych, amerykański S&P500 zakończył dzisiejszą sesję pod kreską.

Początek europejskiej sesji rynki finansowe zaczęły od zaskakującej informacji na temat porozumienia zawartego przez prezydentów Władimira Putina i Petro Poroszenko. Europejskie indeksy giełdowe momentalnie euforycznie zareagowały rosnąc o ponad procent, podczas gdy kontrakt futures na amerykański S&P500 rósł o 0,5 procent.

W dalszej kolejności na rynki finansowe spłynął chaos informacyjny. Po chwili, komunikaty o zawieszeniu broni zostały zdementowane wraz z informacją o tym, że porozumienie nie mogło mieć miejsca ponieważ Rosja _ nie jest _ przecież stroną konfliktu. Następnie usłyszeliśmy, że Moskwa i Kijów zgodziły się co do tego, że muszą zostać podjęte kroki wobec rozejmu, a Kreml poparł ideę natychmiastowego zawieszenia broni na Ukrainie.

Wobec całego tego chaosu, mogło się wydawać, że początkowa euforyczna reakcja na parkietach giełdowych była przedwczesna i indeksy zaczną się cofać, jednak przez znaczną część dzisiejszej sesji tak się nie działo. Dopiero po zakończeniu handlu w Europie, zapał kupujących w USA ustał i indeksy zaczęły się cofać, żeby zakończyć dzisiejszy dzień pod kreską (S&P500 i NASDAQ). Amerykański S&P500 kończy sesję ciut powyżej psychologicznej granicy 2000 punktów.

Zobacz, jak przebiegała sesja na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W dniu dzisiejszym na rynku walutowym, po kolejnej fali wzrostowej mogliśmy obserwować przecenę amerykańskiego dolara, który osłabiał się względem najważniejszych walut. Oczywiście nie zmienia to obrazu sytuacji na najważniejszej światowej walucie, która od lipca tego roku znajduje się bardzo silnym i dynamicznym trendzie wzrostowym.

Już jutro i pojutrze poznamy kolejne impulsy, które będą miały duży wpływ na notowania głównej pary EURUSD. W czwartek poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie polityki monetarnej w strefie euro, a w piątek poznamy najważniejszy raport z amerykańskiego rynku pracy, czyli tzw. payrollsy.

Szczególnie to pierwsze wydarzenie może mieć znaczny wpływ na EURUSD. Ewentualna stagnacja, neutralna postawa EBC może przyczynić się do powstania większej korekty na europejskiej walucie, która może pozwolić dołączyć (grać na spadki) się do bardzo silnego trendu spadkowego trwającego na tym instrumencie.

Patrząc na pojedyncze spółki, warto dziś zwrócić uwagę na Apple, które po osiągnięciu historycznego rekordu, dziś odnotowało silną korektę, która zbiła kurs spółki aż o 4 procent. Wszystko to za sprawą informacji o nowym produkcie Samsunga, Gear VR, stworzonym we współpracy ze spółką córką Facebooka, firmą Oculus Rift.

Gear VR to okulary służące do wyświetlania obrazu 3D dla gier mobilnych, produkt ma wejść do użytku jeszcze w tym roku i ma być kompatybilny wyłącznie z urządzeniami Samsunga. Wydaje się jednak, że korekta na akcjach Apple może być kolejną ciekawą okazję na wkupienie się w silny trend wzrostowy na amerykańskim gigancie, szczególnie, że jeszcze we wrześniu poznamy najnowsze produkty firmy z Cupertino.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
Investio
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz