Notowania

Chcą połączenia kolejowego z Polski do Włoch. PKP Cargo podpisało porozumienie

Państwowa spółka PKP Cargo złożyła podpis pod listem intencyjnym dotyczącym współpracy z Kolejami Litewskimi (Lietuvos Geležinkeliai) i przewoźnikiem towarowym Mercitalia Rail z Włoch. Efektem ma być m.in. połączenie bezpośrednie między Gliwicami i Triestem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Spółki zakładają, że dzięki współpracy będą mogły wykorzystać boom w przewozach ładunków między krajami południa i północy Europy.

- Od dzisiaj stworzyliśmy grupy produktowe, które mają przygotować najlepszą ofertę dla klienta, dla rynku - zapowiedział Czesław Warsewicz, prezes PKP Cargo.

W rozmowie z agencją ISBnews w kuluarach Forum Ekonomicznego w Krynicy zdradził, że drugim wymiernym efektem będzie wymiana potencjału i możliwości oraz zrozumienie rynku, jego siły i wiedza, która daje możliwość bycia na lokalnych rynkach włoskim i litewskim.

Prezes PKP Cargo podkreślił, że spółka, tworząc alianse strategiczne w obszarze korytarza Północ-Południe, ma możliwość tworzenia kompleksowej oferty dla klienta.

- Chcemy mieć np. połączenie bezpośrednie Gliwice - Triest, ale i inne. Grupa robocza spotka się w przyszłym tygodniu i będzie dyskutowała, co każdy z nas może oferować klientowi. Chcemy uruchamiać kolejne pociągi, to ma być stały produkt - podkreślił Czesław Warsewicz.

Czesław Warsewicz: Nowy Jedwabny Szlak to dla PKP Cargo szansa, z której chcemy maksymalnie skorzystać

Podpisane dokumenty dotyczą woli współpracy między zainteresowanymi stronami w zakresie rozwijania przewozów w europejskich korytarzach transportowych. Spółki zakładają, że dzięki współpracy będą mogły wykorzystać boom w przewozach ładunków między krajami południa i północy Europy, zwłaszcza między portami morskimi.

Jest to strategiczny projekt m.in. z punktu widzenia interesów Polski w kontekście idei tworzenia Trójmorza (Adriatyk - Bałtyk - Morze Czarne).

PKP Cargo jest największym przewoźnikiem kolejowym w zakresie towarów w Polsce. Według pracy przewozowej ma prawie 52 proc. udziału w rynku. Jest też numerem dwa biorąc pod uwagę całą Unię Europejską.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: transport, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-09-2018

IzaPKP cargo to ludzie z SLD są właścicielami . To ich prywatna spólka która sobie stworzyli. Ale nie wszystkim się juź przyda. Stolzmanom tak

06-09-2018

Tak to wygląda.Cargo i Włochy ha ha, To co prywaciarz przejedzie z towarem w tydzień to Cargo musi miesiąc ha ha. Dlaczego ? Ano dlatego ze panisko z Cargo na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)