Notowania

abm solid
04.06.2012 14:02

Chińska firma w akcjonariacie ABM Solid?

Umowa ramowa ABM Solid z China National Electric Engineering Co. Ltd.(CNEEC) zakłada, że w przypadku wygrania przetargu energetycznego w Polsce CNEEC zleci ABM Solid podwykonawstwo całości prac budowlanych na uzyskanym kontrakcie oraz rozważy wejście do akcjonariatu spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kadmy/Dreamstime)

Umowa ramowa ABM Solid z China National Electric Engineering Co. Ltd.(CNEEC) zakłada, że w przypadku wygrania przetargu energetycznego w Polsce CNEEC zleci ABM Solid podwykonawstwo całości prac budowlanych na uzyskanym kontrakcie oraz rozważy wejście do akcjonariatu spółki - poinformowali przedstawiciele ABM Solid._ _

_ - Nasza umowa ramowa z CNEEC zakłada, że jeżeli chińska firma wygra jakiś przetarg energetyczny w Polsce, to rozważy wejście kapitałowe do ABM Solid. Ponadto umowa zakłada, że w przypadku wygrania przez CNEEC przetargu w Polsce, ABM Solid będzie kwalifikowanym podwykonawcą całości prac budowlanych (chodzi o prace związane m.in. z wykonaniem budynków itp. - PAP) na kontrakcie _ - powiedział prezes ABM Solid, Marek Pawlik.

Pawlik dodał, że trwający obecnie proces sanacji ABM Solid zakłada wpływy restrukturyzacyjne w wysokości 15,8 mln zł. Prezes potwierdził chęć sprzedaży przez spółkę segmentu produkcji elementów betonowych.
_ _

_ - Nasz plan restrukturyzacji zakłada 15,8 mln zł wpływów z restrukturyzacji majątku i działalności deweloperskiej pozostające do uzyskania. W ramach zmian w grupie planujemy sprzedaż segmentu produkcji elementów betonowych _ - powiedział.

Pawlik poinformował, że ABM Solid chce do 2014 r. uzyskać 4,9 mln zł rocznych oszczędności kosztowych. _ - Nie planujemy przy tym grupowych zwolnień, chcemy natomiast z czasem zlecać podwykonawcom więcej prac niż obecnie _ - powiedział.

Prezes ABM Solid podał, że spółka zawiązała w I kw. 14 mln zł rezerw z przeznaczeniem na straty na realizowanych kontraktach. _ - Jest szansa, że część tych strat może nie nastąpić, co przez rozwiązanie rezerw może mieć pozytywny wpływ na wyniki ABM w kolejnych okresach _ - powiedział.

Pawlik poinformował również na konferencji, że zamierza odejść do rady nadzorczej spółki, a na nowego prezesa ABM powołać niezwiązanego dotąd ze spółką managera. Dodał, że wcześniej zamierza uczestniczyć w ofercie prywatnej akcji spółki, realizowanej przy współpracy z DM IDM SA. Zdaniem prezesa wynik oferty będzie znany w połowie czerwca.

Tagi: abm solid, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz