Notowania

pex
03.04.2014 13:58

Chińska spółka Peixin ma program inwestycyjny na 72,5 mln euro

Producent maszyn obecny na GPW chce emitować akcje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Chińska spółka Peixin International w 2014 roku spodziewa się dwucyfrowego tempa wzrostu wyników finansowych.

- _ Dynamika wzrostu może być jednak niższa niż ta, zanotowana przez spółkę w 2013 roku _ - poinformowali przedstawiciele spółki.

_ - Nie planujemy publikacji prognoz finansowych. Wynika to zasadniczo z dwóch przyczyn. Po pierwsze, portfele zamówień w naszej branży zazwyczaj obejmują jedynie najbliższe kilka miesięcy. Po drugie jesteśmy spółką znajdującą się w fazie wzrostowej i ciężko nam dokładnie określić tempo wzrostu. To wszystko sprawia, że przygotowanie precyzyjnych prognoz w przypadku naszej spółki jest dość trudne _ - powiedziała Hongyan Dai, dyrektor ds. finansowych Peixin.

Kaida Xie, szef marketingu i sprzedaży Peixin, poinformował, że tempo wzrostu wyników spółki w 2014 roku może być wciąż dwucyfrowe.

_ - Na podstawie tego, co mogliśmy zaobserwować w pierwszym kwartale, możemy powiedzieć, że tempo wzrostu wyników Peixin w 2014 roku będzie dwucyfrowe. Jednak prawdopodobnie będzie ono nieco niższe, niż dynamiki zanotowane przez nas w roku 2013. Jest to spowodowane głównie przez stosunkowo wysoką bazę _ - powiedział.

W 2013 roku Peixin miała 59,4 mln euro przychodów ze sprzedaży, 20,2 mln euro zysku EBITDA, 18,6 mln euro zysku EBIT oraz 15,8 mln euro zysku netto. Z kolei w roku 2012 spółka wypracowała odpowiednio: 46,5 mln euro przychodów ze sprzedaży, 15 mln euro zysku EBITDA, 13,8 mln euro zysku EBIT oraz 11,4 mln euro zysku netto.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Peixin

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele spółki poinformowali o zakończeniu pierwszej fazy planu inwestycyjnego. - _ Kosztowało nas to łącznie 62 mln juanów i daje nam możliwość zwiększenia naszych mocy produkcyjnych o niemal 50 proc. Oczywiście, wszystko będzie zależeć od popytu na nasze produkty na rynku. Uwzględniając ten czynnik, sądzę że do zakładanego zwiększenia mocy produkcyjnych może dojść pod koniec tego roku lub w pierwszym kwartale roku 2015 _ - powiedziała Hongyan Dai.

Dodała, że Peixin prowadzi obecnie rozmowy mające na celu uzyskanie zgód administracyjnych, które są niezbędne do rozpoczęcia drugiej fazy planu inwestycyjnego. - _ Dodatkowo bardzo istotne dla tempa realizacji naszych inwestycji będzie to, ile środków uda nam się pozyskać z SPO _ - powiedziała.

Walne zgromadzenie Peixin zwołane na 24 kwietnia zdecyduje o emisji do 4 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru obecnych akcjonariuszy.

Wpływy z emisji mają posłużyć do sfinansowania inwestycji spółki w zakresie budowy nowej fabryki wraz magazynami, jak również inwestycji w badania i rozwój oraz zakupu ziemi pod budowę centrum badań i rozwoju.

Łączna wartość programu inwestycyjnego spółki w roku 2014 i pierwszej połowie 2015 to maksymalnie 72,5 mln euro. Peixin International to chińska spółka zajmująca się produkcją maszyn i linii produkcyjnych do wytwarzania artykułów higienicznych, która w październiku 2013 r. zadebiutowała na warszawskiej GPW.

Tagi: pex, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz