Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny liczą na odbicie. W przyszłym roku

0
Podziel się:

Premier Wen Jiabao nie wyklucza kolejnych planów pomocowych dla gospodarki.

Chiny liczą na odbicie. W przyszłym roku
(PAP/EPA)

Wen Jiabao - taka sytuacja ma miejsce raz w roku - odpowiadał na pytania dziennikarzy na konferencji zorganizowanej na koniec sesji chińskiego parlamentu.

Wen Jiabao podkreślił, że trzeba wzmocnić zaufanie na rynkach, by pokonać trudności, które pojawiły się w Chinach i na całym świecie. - _ Zaufanie jest ważniejsze od złota i pieniędzy _ - mówi Premier Chin.

Zdaniem szefa chińskiego rządu w przyszłym roku można spodziewać się poprawy sytuacji zarówno jeżeli chodzi o Chiny, jak i światową gospodarkę.

Ostatnie doniesienia o stanie chińskiej gospodarki nie napawają jednak optymizmem. Analityków negatywnie zaskoczyły dane dotyczące eksportu. Rząd ma jednak nadzieję, żeuda się uzyskać 8 proc. wzrostu gospodarczego.

Wen Jiabao powiedział, że martwił się o bezpieczeństwo miliardów dolarów z chińskich rezerw walutowych, które Pekin pożyczył Stanom Zjednoczonym.

Chiny, które w listopadzie przyjęły wart 585 mld dolarów pakiet stymulujący wzrost gospodarczy. Premier Państwa Środka nie wykluczył, że rząd ma _ amunicję _ by przyjąć kolejny plan w razie pogorszenia się sytuacji.

ZOBACZ REPORTAŻ O SYTUACJI I PERSPEKTYWACH DLA CHIŃSKICEJ GOSPODARKI (ang.):

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)