Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

CI Games zapowiada wprowadzenie nowej gry

0
Podziel się:

Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

CI Games zapowiada wprowadzenie nowej gry
(AP/Fotolink/East News)

Gra Lords of the Fallen 28 października zadebiutuje w USA i Ameryce Południowej, a 31 października w Europie. CI Games spodziewa się, że wpływy ze sprzedaży pozwolą spłacić obligacje i sfinansować nowe projekty. Spółka myśli o dwóch nowych grach w ciągu najbliższych dwóch lat. Obecnie około 20 procent nakładu gry Enemy Front trafiło do graczy.

_ - Zgodnie z zapowiedziami premiera gry Lords of the Fallen odbędzie się jesienią tego roku, w ostatnim tygodniu października, a sama produkcja gry zostanie ukończona na początku września _ - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes CI Games Marek Tymiński.

_ - Wysokie zainteresowanie ze strony dystrybutorów powinno przełożyć się na sukces. Mam nadzieję i głęboko wierzę, że Lords of the Fallen będzie kamieniem milowym w rozwoju naszej firmy. Dzisiaj rusza przedsprzedaż, więc za kilka tygodni będziemy wiedzieli jaki może być nakład _ - dodał.

Gra ukaże się w wersjach na konsole nowej generacji: Sony Playstation4 i XboxOne oraz w wersji na PC. W Europie cena detaliczna wyniesie 59,9 euro, a na rynku amerykańskim gra będzie sprzedawana w cenie 59,9 USD.

Łączny budżet produkcji gry wraz z marketingiem wyniesie około 40 mln zł. Jak poinformował Adam Pieniacki, członek zarządu CI Games ds. finansowych, debiut gry Lords of the Fallen zdecyduje o tegorocznych wynikach i będzie miał istotny wpływ na sytuację finansową spółki.

_ - Z wpływów ze sprzedaży Lords of the Fallen planujemy spłacić obligacje zapadające w grudniu oraz sfinansować nowe projekty _ - powiedział Pieniacki.

_ - Myślimy o dwóch dużych projektach w ciągu najbliższych dwóch lat. Jedna z tych gier może zawierać elementy +kontetu+ Snipera _ - dodał Tymiński.

CI Games w 2014 r. wprowadziło na rynek grę Enemy Front. Debiut na rynku amerykańskim odbył się 10 czerwca, a w Europie 13 czerwca. Ukazała się jednocześnie na konsole Sony Playstation3, Xbox360 oraz na komputery PC. Nakład premierowy wyniósł 350 tys. szt.

_ - Z ostatnich danych wynika, że do graczy trafiło około 20 proc. nakładu _ - powiedział Tymiński.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)