Notowania

cie
01.02.2012 08:25

Ciech wyda na inwestycje ponad miliard złotych

Wydatki inwestycyjne grupy Ciech wyniosą w tym roku 300 milionów złotych. Natomiast do 2015 r. spółka zamierza wydać na projekty inwestycyjne 1,2 miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebcz/Dreamstime)

Wydatki inwestycyjne grupy Ciech wyniosą w tym roku 300 mln złotych. Natomiast do 2015 r. spółka zamierza wydać na projekty inwestycyjne 1,2 miliarda złotych.

_ - Wiadomo już, że Ciech zaplanował na 2012 rok dokończenie modernizacji Elektrociepłowni Janikowo, która pozwoli na zwiększenie wydajności energetycznej o ok. 25 procent. Obecnie trwają prace związane z demontażem ostatniego z trzech modernizowanych kotłów, a także z budową instalacji odsiarczania spalin _ - czytamy w Rzeczpospolitej.

Gazeta dodaje, że pozostałe środki - przedstawiciele spółki nie ujawniają, w jakiej wysokości - mają być przeznaczone na wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji EPI (stosowana do wytwarzania żywic) z biogliceryny w należących do grupy zakładach Zachem oraz budowę instalacji do produkcji substancji czynnej środków ochrony roślin w innym zakładzie grupy, Organice-Sarzynie.

Z kolei budowa innowacyjnej instalacji do produkcji substancji czynnej ma pozwolić na zwiększenie mocy produkcyjnych z 4 do 6 tys. ton rocznie, a także na wzrost marży na produktach, dla których jest ona substancją bazową, o ok. 5 procent.

Spółka chemiczna Ciech miała narastająco w I-III kw. 2011 roku 17,17 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 63,27 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 2954,19 mln zł wobec 2582,66 milionów złotych.

Tagi: cie, epi, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz