Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Cinema City sprzeda część biznesu

0
Podziel się

Zarząd Cinema City International N.V. podpisał wstępne porozumienie z Israel Theatres Ltd. w sprawie sprzedaży całości aktywów spółki związanych z działalnością deweloperską. Cena sprzedaży wyniesie około 85 mln euro

Cinema City sprzeda część biznesu
(Gribiche/CC/Flickr)
bEhCrfBx

*Zarząd Cinema City International N.V. podpisał wstępne porozumienie z Israel Theatres Ltd. ("IT") w związku z zamiarem sprzedaży na rzecz IT całości aktywów spółki związanych z działalnością deweloperską i powiązaną działalnością prowadzoną na terytorium Bułgarii. Cena sprzedaży wyniesie około 85 mln euro. *

_ Zarząd Cinema City International N.V. ( _Spółka") niniejszym informuje, że w dniu 3 marca 2010r. Spółka podpisała wstępne porozumienie (memorandum of understanding) ("Porozumienie") z Israel Theatres Ltd. ("IT") w związku z zamiarem sprzedaży na rzecz IT całości aktywów Spółki związanych z działalnością deweloperską i powiązaną działalnością prowadzoną na terytorium Bułgarii ("Aktywa") ("Transakcja")" - podało Cinema City w komunikacie.

Spółka podała, że aktywa przeznaczone do sprzedaży obejmują: Mall of Ruse w mieście Ruse, które znajduje się na zaawansowanym etapie budowy, Mall of Stara Zagora, które jest na etapie planowania, oraz RESB - spółkę prowadzącą działalność deweloperską oraz działalność z zakresu zarządzania nieruchomościami, która zajmuje się budową i wynajmem powierzchni w powyższych nieruchomościach.

bEhCrfBz

IT przejmie ponadto całość zobowiązań spółki związanych z działalnością deweloperską w Bułgarii, w tym zobowiązanie do wykonania ciążących na spółce zobowiązań posprzedażowych dotyczących Mall of Plovdiv.

_ Cena sprzedaży wyniesie około 85 mln Euro i zostanie ustalona na podstawie wyceny wykonanej dla nieruchomości odpowiednio w Ruse oraz Stara Zagora, przez cieszącego się międzynarodowym uznaniem niezależnego rzeczoznawcę majątkowego i uzyskanej przez Spółkę w związku ze sporządzaniem zbadanego sprawozdania finansowego za rok obrotowy 2009, skorygowanej o bilansy zamknięcia danych spółek _ - napisano w komunikacie.

Warunkiem realizacji transakcji przez IT jest m.in. uzyskanie zgody rady nadzorczej.

_ Oczekuje się, że zawarcie wiążącej umowy ostatecznej oraz zamknięcie transakcji nastąpi do końca marca 2010 r. Głównym celem transakcji jest umożliwienie spółce skoncentrowania się na działalności polegającej na wyświetlaniu filmów w kinach oraz dystrybucji filmów przy jednoczesnej redukcji zadłużenia _ - napisano.

bEhCrfBF

_ Dzięki transakcji nastąpi istotne zmniejszenie zadłużenia grupy spółki. Spółka zamierza wykorzystać nadwyżkę gotówkową oraz obniżenie stopnia dźwigni finansowej w celu sfinansowania rozwoju działalności kinowej spółki, zarówno na terytoriach, na których Spółka prowadzi obecnie działalność, jak i, potencjalnie, ekspansji na nowe terytoria _ - dodano w komunikacie.

Z uwagi na fakt, że IT pośrednio kontroluje większość akcji spółki, transakcja spełnia kryteria transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi - podana o komunikacie.

bEhCrfCa
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)