Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

City Interactive może skorzystać na kryzysie

0
Podziel się:

Producent gier z sektora value, liczy, że spowolnienie gospodarcze przysporzy mu klientów. Czwarty kwartał ma być kluczowy.

City Interactive może skorzystać na kryzysie
(PAP/Remigiusz Sikora)

Producent gier z sektora _ value _, liczy, że spowolnienie gospodarcze przysporzy mu klientów. Czwarty kwartał ma być kluczowy.

Spółka systematycznie notuje coraz większe przychody ze sprzedaży, jednak zysk netto w III kw. okazał się ujemny. Wpływ na to miały koszty ogólnego zarządu, które wzrosły w tym okresie aż do 2,4 mln zł. w porównaniu z 0,95 mln zł w analogicznym kwartale roku poprzedniego.

_ Koszty zarządu odzwierciedlają gwałtownie rosnącą skale działalności firmy. Dotychczas duże znaczenie w ich poziomie mają tez nowo otwarte oddziały i spółki. Przy porównywaniu ich z analogicznym okresem roku 2007 należy pamiętać, iż w roku 2007 mieliśmy połączenie z częścią Onigames, które faktycznie spowodowało przejecie działalności operacyjnej od III kwartału 2007 r. wpływając na zwiększoną skale działalności od tego okresu. ­ _- powiedział Money.pl Marek Tymiński, prezes spółki.

City Interactive nie boi się spowolnienia gospodarczego zarówno w Polsce jak i w Niemczech, gdzie gospodarka w ubiegłym kwartale zaczęła się kurczyć.

_ Produkty City Interactive bardzo dobrze odnajdują się w czasie recesji. Nasze gry charakteryzują się wysokim stosunkiem jakość cena, co szczególnie w takiej sytuacji staje się idealną alternatywą dla drogich gier. _ - dodaje M. Tymiński.

Spółka nie zamierza zmieniać swojej strategii w najbliższym czasie. Siłą napędową spółki nadal mają być przede wszystkim niskobudżetowe (_ value _) gry na komputery PC.

Prestiżowy magazyn Forbes wytypował City Interactive jako jedną z 8 spółek spośród 368 z rynku głównego GPW, które każdy inwestor powinien mieć w swoim portfelu. Lista została zamieszczona w dodatku Inwestor.

Dziennikarze Forbes kierowali się przy wyborze wynikami finansowymi spółek oraz typowali te sektory gospodarki, którym najłatwiej będzie oprzeć się przyszłorocznemu, spowolnionemu tempu wzrostu. Kolejny kryterium było zachowanie się spółek względem indeksu WIG.

_ Konsekwentnie realizujemy naszą strategię rozwoju, co można zaobserwować po dotychczasowych wynikach Spółki. Będzie to jeszcze bardziej widoczne po rekordowym czwartym kwartale _ - powiedział Marek Tymiński.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)