Notowania

Przejdź na
comarch
07.03.2013 17:50

Comarch planuje jedną akwizycję. Co z dywidendą?

W związku z przejęciem i zmianą modelu prowadzenia biznesu na usługowy, który jest bardziej kapitałochłonny spółka jeszcze nie wie, czy zaproponuje dywidendę za 2012 r., decyzja zapadnie najprawdopodobniej w czerwcu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(domin_domin/iStockphoto)

Comarch rozgląda się za akwizycjami i chce zrealizować jedno przejęcie w 2013 r. W związku z przejęciem i zmianą modelu prowadzenia biznesu na usługowy, który jest bardziej kapitałochłonny spółka jeszcze nie wie, czy zaproponuje dywidendę za 2012 r., decyzja zapadnie najprawdopodobniej w czerwcu._ _

_ - Temat dywidendy jest otwarty. Muszę jednak zwrócić uwagę, że zmienia się model sprzedaży informatyki - teraz coraz więcej sprzedajemy w modelu usługowym. W takim modelu klient płaci opłatę miesięczną, a to wymaga dużego zaangażowania kapitału - zakup maszyn do data center i poniesienie ryzyk kosztowych uruchomienia projektu. Sprowadza się to do tego, że musimy być mocni kapitałowo. Jeśli byśmy brali pod to kredyt, to rentowność spadnie. Dlatego nie jestem w stanie powiedzieć obecnie, czy będzie dywidenda czy nie _ - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami i analitykami prezes Comarchu Janusz Filipiak.

_ - Rok temu, gdy podejmowaliśmy decyzję o dywidendzie, mieliśmy bardzo dobrą pozycję gotówkową, obecnie wydaje się ona trochę gorsza. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w czerwcu i wówczas podejmiemy decyzję _ - dodał.

Wiceprezes spółki Konrad Tarański poinformował, że w 2013 roku poziom przepływów z działalności inwestycyjnej nie będzie przekraczał wygenerowanej przez spółkę EBITDA. Kolejnym czynnikiem, który będzie miał wpływ na rekomendację ws. dywidendy będzie potencjalna akwizycja._ - Planujemy jedną akwizycję w tym roku, rzędu 3-4 mln euro. Rozglądamy się za celami do przejęć we Francji _ - powiedział Filipiak.

Przedstawiciele Comarchu poinformowali, że wśród planów na 2013 r. jest m.in. połączenie spółek Comarch Swiss i Amea Informatik AG.

Tagi: comarch, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz