Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Comarch rozmawia o dokapitalizowaniu Cracovii

0
Podziel się:

Rozmowy Comarchu w sprawie dokapitalizowania MKS Cracovia SSA kwotą 30 mln zł i zwiększenia zaangażowanie w tę spółkę idą w dobrym kierunku - poinformował prezes Comarchu Janusz Filipiak.

Comarch rozmawia o dokapitalizowaniu Cracovii
(Comarch)

*Rozmowy Comarchu w sprawie dokapitalizowania MKS Cracovia SSA kwotą 30 mln zł i zwiększenia zaangażowanie w tę spółkę idą w dobrym kierunku - poinformował prezes Comarchu Janusz Filipiak. *

Z wypowiedzi prezesa wynika, że Cracovia, która jest operatorem nowego stadionu, nie będzie w stanie sama pokryć kosztów jego funkcjonowania.

_ - Obecnie trwają negocjacje z Miastem odnośnie dokapitalizowania Klubu w ramach inwestycji na Cichym Kąciku. Oczywiście to są trudne tematy i trzeba uważać, bo potem różne służby państwowe będą się temu przyglądać, dlatego też ja się wcale z tym nie spieszę, nie wywieram żadnej presji. Tym nie mniej rozmowy idą w dobrym kierunku i jeśli faktycznie uda się spółkę dokapitalizować, będziemy mogli 'włożyć' 30 mln zł do Klubu i zagospodarować także Cichy Kącik _- powiedział Filipiak w wywiadzie dla gazety _ Terazpasy.pl _.

Na pytanie, czy nowy stadion Cracovii, którego klub jest operatorem będzie w stanie na siebie zarobić Filipiak odpowiedział:
_ _

_ - Na pewno nie, bo musimy zapłacić Miastu dwa miliony gotówką, a pod uwagę brać należy również pozostałe koszty, czyli około trzech milionów. Mam tutaj na myśli koszt organizacji meczów, ochrony, mediów. W tej sytuacji roczny koszt utrzymania stadionu to około pięciu milionów złotych i liczymy się z tym, że tyle w ciągu roku nie zarobimy. Comarch zapłaci różnicę - tak o trzeba by ująć. _

Comarch planuje dokapitalizować MKS Cracovia SSA kwotą 30 mln zł i zwiększyć swoje zaangażowanie w ten klub. Według wcześniejszych informacji pieniądze jakie otrzyma Cracovia mają być przeznaczone na renowację obiektów sportowych należących do klubu i spłatę długów. Obecnie trwają prace wspólnego zespołu Urzędu Miasta, Comarchu i Cracovii m. in. nad wyceną gruntów. Dopiero po dokonaniu wyceny będzie można oszacować jaki udział obejmie Comarch w kapitale Cracovii.

Obecnie kapitał zakładowy MKS Cracovia SSA wynosi 14.557.000 zł i dzieli się na 145.570 akcji. Comarch posiada 71.550 akcji i głosów, co stanowi 49,15 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki. Większość członków rady nadzorczej Cracovii jest wybierana przez Comarch.

Według raportu półrocznego Comarchu na koniec czerwca zadłużenie Cracovii wobec Comarchu wynosiło 8,45 mln złotych.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)