Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Comarch wyda do 30 mln zł na ośrodki przechowywania danych

0
Podziel się

Około 20-30 mln zł wyda krakowska spółka informatyczna Comarch SA na utworzenie własnych ośrodków przechowywania danych (Data Center) we Francji i Niemczech.

Comarch wyda do 30 mln zł na ośrodki przechowywania danych
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgjjQAB

Około 20-30 mln zł wyda krakowska spółka informatyczna Comarch SA na utworzenie własnych ośrodków przechowywania danych (Data Center) we Francji i Niemczech - poinformował wiceprezes spółki, Marcin Warwas.

Jak poinformował wiceprezes, spółka kupiła już nieruchomość w Lille we Francji, gdzie trwa obecnie jej adaptacja pod potrzeby data center. Jego otwarcie planowane jest na przełomie 2010 i 2011 roku.

W następnej kolejności planowana jest budowa podobnego centrum w Niemczech. Spółka analizuje obecnie kilka ofert nieruchomości, z których jedna powinna zostać zakupiona do wakacji.

bEgjjQAD

_ - Poprzez uruchomienie tych ośrodków chcemy z jednej strony dotrzeć do klientów funkcjonujących na tych rynkach, a z drugiej strony poszerzyć naszą ofertę dla klientów z segmentu międzynarodowych korporacji, które już korzystają z naszych data center w Krakowie i Warszawie _ - zaznaczył Warwas.

Comarch posiada dwa ośrodki przechowywania danych w Krakowie i Warszawie, a kolejny w Krakowie jest w trakcie budowy. Klienci to międzynarodowe firmy z krajów Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych.

bEgjjQBe
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)