Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Copernicus Securities podwyższył rekomendację dla Grajewa

0
Podziel się:

Analitycy Copernicus Securities w raporcie z 20 września podnieśli rekomendację dla spółki Pfleiderer Grajewo do "kupuj" z "trzymaj" wcześniej.

Copernicus Securities podwyższył rekomendację dla Grajewa
(Emily2k/Dreamstime.com)

Analitycy Copernicus Securities w raporcie z 20 września podnieśli rekomendację dla spółki Pfleiderer Grajewo do _ kupuj _ z _ trzymaj _ wcześniej.

Cena docelowa akcji spółki została obniżona do 16 zł z 18,6 zł poprzednio. Raport wydano przy kursie akcji Pfleiderer Grajewo na poziomie 6,51 zł. W środę o godz. 11.40 walory spółki wyceniano na 7,76 złotego.

_ W naszej ocenie sytuacja spółki jest dużo lepsza niż pod koniec 2010 roku z uwagi na wprowadzane od początku roku kolejne podwyżki cen płyty, wysokie wykorzystanie mocy produkcyjnych zarówno w fabrykach w Polsce, jak i w Rosji oraz bieżącą bardziej stabilną sytuację rynkową _ - napisano w raporcie.

_ Pomimo powyższych pozytywów, Grajewo nie zachwyca jednak wynikami finansowymi za ostatni kwartał, szczególnie pod kątem rentowności, co bardzo utrudnia nakreślenie jasnego scenariusza możliwych wydarzeń w kolejnych okresach _ - dodano.

Analitycy Copernicus Securities w raporcie zmienili nieznacznie prognozy dla Pfleiderer Grajewa na 2011 rok. Przewidują, że na koniec roku Grajewo uzyska 1,68 mld zł przychodów ze sprzedaży i 23,2 mln zł zysku netto. Prognoza dla spółki na 2012 rok to 1,79 mld zł przychodów i 45,1 mln zł zysku netto.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)