Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
06n
31.10.2011 08:37

Cyfrowy Polsat kupuje dwie spółki za prawie 29 mln zł

NFI Magna Polonia i Evotec Management Limited podpisały z Cyfrowym Polsatem warunkową umowę sprzedaży 100 proc. udziałów spółki Info-TV-FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

NFI Magna Polonia i Evotec Management Limited podpisały z Cyfrowym Polsatem warunkową umowę sprzedaży 100 proc. udziałów spółki Info-TV-FM za łącznie 28,96 mln zł. Z tej kwoty 17,73 mln zł trafi do NFI Magna Polonia, która ma 61,23 proc. sprzedawanej spółki.

Fundusz podał, że umowa została zawarta z zastrzeżeniem warunków zawieszających oraz warunku rozwiązującego.

_ Podstawowym warunkiem zawieszającym jest doprowadzenie do podziału spółki (INFO-TV-FM - przyp. PAP) poprzez przeniesienie części majątku spółki na spółkę nowo zawiązaną (dalej zwaną INFO Operator). Przenoszony majątek spółki na INFO Operator obejmuje zasadniczo przedsiębiorstwo spółki, natomiast w spółce pozostawione zostaną nieliczne, wybrane składniki majątkowe, związane z decyzją Prezesa UKE z dnia 26 czerwca 2009 r. o rezerwację częstotliwości z zakresu 470-790 MHz przeznaczonych do świadczenia audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych na obszarze całego kraju, w technologii DVB-H, w radiokomunikacyjnej służbie radiodyfuzyjnej, która następnie została zmieniona decyzją Prezesa UKE poprzez wykreślenie z niej technologii DVB-H (Decyzja Rezerwacyjna), która to decyzja w związku z Podziałem również pozostaje w spółce _ - napisano w komunikacie.

_ Umowa została zawarta również pod warunkiem rozwiązującym - w przypadku, gdy w terminie siedmiu dni od daty zamknięcia nastąpi istotna zmiana Decyzji Rezerwacyjnej, uchylenie albo cofnięcie Decyzji Rezerwacyjnej, na mocy wyroku sądu lub decyzji organu administracji, choćby nieprawomocnych umowa ulega rozwiązaniu _ - dodano.

NFI Magna Polonia poinformowała także w komunikacie, że INFO-TV-FM zawarła z Cyfrowym Polsatem umowę serwisową, o świadczenie usługi emisji sygnału multipleksu w celu hurtowego oferowania audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych i telewizyjnych.

Umowa serwisowa została zawarta na czas określony do dnia 30 kwietnia 2022 roku.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: 06n, cps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz