Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Część akcji Cyfrowego Polsatu na sprzedaż

0
Podziel się:

Zygmunt Solorz-Żak chce sprzedać część posiadanych akcji Cyfrowego Polsatu, ale z zachowaniem kontroli nad tą spółką.

Część akcji Cyfrowego Polsatu na sprzedaż
(MW/Tricolors/Eastnews)

*Zygmunt Solorz-Żak chce sprzedać część posiadanych akcji, ale z zachowaniem kontroli nad tą spółką. Podobny krok rozważa inny akcjonariusz, Hieronim Ruta. Środki z tej sprzedaży Solorz-Żak przeznaczy na inwestycje w sektorze telekomunikacji. *

Solorz-Żak i Ruta zwrócili się do Deutsche Bank, Credit Agricole CIB oraz Trigon z prośbą o zbadanie możliwości przeprowadzenia potencjalnej oferty sprzedaży części akcji Cyfrowego Polsatu.

_ Akcjonariusze poinformowali spółkę, iż jest ich zamiarem, aby w przypadku realizacji jakiejkolwiek potencjalnej oferty sprzedaży Zygmunt Solorz-Żak zachował swój większościowy udział w kapitale zakładowym spółki. Środki pozyskane z realizacji potencjalnej oferty sprzedaży zostaną przeznaczone przez Akcjonariuszy na inwestycje w sektorze telekomunikacyjnym _ - napisano w komunikacie Cyfrowego Polsatu.

_ - Zarząd spółki jest skłonny poprzeć powyższą potencjalną ofertę sprzedaży, ponieważ jej realizacja zwiększyłaby płynność rynkową Spółki i w najbliższych dniach będzie dostępny na spotkaniach z inwestorami _ - dodano.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)