Notowania

netia
04.01.2006 12:51

Czwarty operator ruszy jeszcze w tym półroczu

P4, spółka zależna Netii, która wygrała przetarg na usługi telefonii UMTS, w pierwszej połowie tego roku rozpocznie faktyczną działalność w Polsce jako czwarty operator telefonii komórkowej. /ISB/

Podziel się
Dodaj komentarz

*Spółka P4, dawniej Netia Mobile, w pierwszej połowie roku rozpocznie faktyczną działalność w Polsce jako czwarty operator telefonii komórkowej, wyłoniony podczas ubiegłorocznego przetargu na rezerwację częstotliwości w standardzie UMTS - zapowiada prezes Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty Witold Graboś. *

Wstępna umowa na roaming krajowy została już przez spółkę podpisana. "Na ukończeniu są rozmowy pomiędzy spółką P4, a jednym z dotychczasowych operatorów komórkowych. Podpisana została wstępna umowa pomiędzy podmiotami. W pierwszej połowie roku będziemy mieli więc czwartego operatora, który rozpocznie działalność” - mówi Graboś.

"Na obecnym etapie prowadzonych rozmów z operatorami nie mogę podać żadnych szczegółów. Jeżeli dojdzie do finalizacji jakiś umów to będziemy o tym w najbliższym czasie szerzej informować” - mówi Jolanta Ciesielska, rzecznik prasowy Netia SA.

P4 prowadzi także zaawansowane rozmowy z dostawcami sprzętu. Ich finalizacja może również zostać zakończona w najbliższym czasie.

Częstotliwości w standardzie UMTS objęte rezerwacją dokonaną pod koniec sierpnia przez URTiP dla Netia Mobile (obecnie P4) mogą być wykorzystywane od 1 lipca 2006 roku do 31 grudnia 2022 roku. Za rezerwację częstotliwości spółka dokonała jednorazowej opłaty w wysokości 345 mln zł.

Spółka zapowiedziała, że zainwestuje ponad 650 mln euro w rozwój samej sieci telekomunikacyjnej w standardzie UMTS.

Tagi: netia, p4, giełda, wiadomości, gospodarka, telekomunikacja, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz