Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Darling przed G20: Nie będzie nowego planu

0
Podziel się

Brytyjski kanclerz skarbu mówi o swoich oczekiwaniach przed londyńskim spotkaniem.

Darling przed G20: Nie będzie nowego planu
(PAP/EPA)
bEhgTtyZ

Brytyjski kanclerz skarbu uważa, że na londyńskim szczycie nie zostanie ogłoszony nowy, wielki pakiet stymulacyjny.

Alistair Darling był gościem BBC. Jak czytamy na stronach serwisu Alistair darling przed spotkaniem światowych liderów w Londynie nie spodziewa się, że zostanie przyjęty na nim nowy plan ratunkowy dla światowej gospodarki.

Brytyjski serwis cytuje słowa Darlinga, który uważa, że na spotkaniu zostaną ustalone szczegóły sposobu zwiększenie środków dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego, wzmocnienia światowej wymiany handlowej i reformy regulacji rynku finansowego.

bEhgTtzb

Ostatnio Światowa Organizacja Handlu ogłosiła, że wymiana handlowa zmaleje w tym roku o 9 proc. Szacunki WTO dopełniają czarnego obrazu światowej gospodarki.

Od kilku miesięcy politycy z całego świata nawołują do podejmowania wspólnych wysiłków w celu złagodzenia skutków globalnego spowolnienia gospodarczego.

Prezydent USA Barack Obama obiecywał, żeprzyjęcie planu ratunkowego dla gospodarki amerykańskiej,pozwoli pokonać trudności. Ostatnio ujawnionoplan wykupu toksycznych aktywów o wartości biliona dolarów. Ma to pomóc w odzyskaniu płynności przez rynki finansowe.

Złe wiadomości płyną też z Azji.Premier Chin uważa, że najgorsze dopiero przed nami, a światowy kryzys nie sięgnął jeszcze dna. Prognozę tegorocznego wzrostu PKB w Państwie Środka obniżył ostatnio Bank Światowy.Drastycznie załamał się japoński eksport.

bEhgTtzh

W recesji są już największe gospodarki UE.

Prognoza Norberta Waltera, głównego ekonomisty Deutsche Banku - który ostatnio, po raz pierwszy od II wojny światowej zakończył rok na minusie - mówi o tym, że w tym roku - pomimo podjętych wysiłków - niemiecka gospodarka skurczy się aż o 5 proc.

*6 proc. *
o tyle rosła światowa wymiana handlowa w 2007 rok.

Także sytuacja gospodarcza Wielkiej Brytanii w ostatnich miesiącach znacznie się pogorszyła. Nad krajem wisi widmo deflacji. Liczba bezrobotnych przekroczyła już dwa miliony osób.

bEhgTtzi

Coraz głośniej mówi się też o wzmocnieniu nadzoru bankowego w UE. Zdaniem wielu ekspertów należy jak najszybciej stworzyć strukturę, która wzmocni kontrolę nad rynkami.

Raport Money.pl
*Gospodarcze potęgi w zapaści. PKB pikuje * Dziś poznaliśmy dane o PKB w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Eksperci nie mają wątpliwości. W tym roku nie należy oczekiwać dobrych wiadomości. zobacz raport Money.pl
bEhgTtzC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)