Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Darling wzywa szefów banków na dywanik

Menedżerowie będą musieli się tłumaczyć ze swoich decyzji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Menedżerowie, którzy kierowali potężnymi instytucjami finansowymi będą musieli się tłumaczyć.

Jak donosi _ Times Online _ dramatyczna spadek wartości takich banków jak RBS czy HBOS rozwścieczył brytyjskich polityków.

Własnie dlatego Sir Fred Goodwin - były szef RBS, Sir Tom McKillop, szef rady nadzorczej RBS, Andy Hornby, były szef HBOS i Lord Stevenson of Coddenham, były szef rady nadzorczej tego banku dostali wezwania do stawienia się przed Ministerstwem Skarbu, które bada przyczyny załamania systemu bankowego.

Brytyjski kanclerz skarbu w wywiadzie dla _ Sky News _powiedział, że potrzebny jest _ dzień rozliczenia _ za to co się stało w sektorze finansowym. Wezwał też do wprowadzenia efektywnego nadzoru nad systemem bankowym.

ZOBACZ CO ALISTAIR DARLING MÓWI O TYM CO CZEKA BRYTYJSKĄ GOSPODARKĘ W 2009 ROKU (ang.):

Z podobnymi postulatami występował ostatnio szef nadzoru finansowego Lord Adair Turner. Choć zapewniał, że żaden z brytyjskich banków nie upadnie, to nalezy wzmocnić nad nimi nadzór.

Kryzys systemu bankowego negatywnie odbija się na całej brytyjskiej gospodarce. pomimo specjalnych rządowych gwarancji i pakietów ratunkowych nie udaje się odmrozić akcji kredytowej. Brytyjskie firmy są więc w bardzo trudnej sytuacji. Wiele z nich ogłasza masowe zwolnienia, niektóre istniejące od dawna marki bankrutują. W efekcie
gospodarka Wielkiej Brytaniioficjalnie znajduje się już w recesji.

Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz