Notowania

msp
08.10.2010 08:44

Debiut BGŻ na GPW rodzi się w bólach

Akcjonariusze Banku BGŻ zdecydowali o ogłoszeniu ponownej przerwy w obradach, która potrwa do 14 października, w celu dopracowania technicznych i formalnych warunków IPO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(media.bgz.pl)

Akcjonariusze Banku BGŻ zdecydowali o ogłoszeniu ponownej przerwy w obradach, która potrwa do 14 października, w celu dopracowania technicznych i formalnych warunków IPO.

_ 7 października 2010 r. odbyło się przerwane w połowie września Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Banku BGŻ. NWZA ogłosiło przerwę w obradach do 14 października 2010 roku. Przerwa spowodowana jest potrzebą przygotowania dodatkowych dokumentów związanych z IPO _ - napisano w komunikacie.

To już druga przerwa w obradach NWZA, które rozpoczęło się 15 września.

W komunikacie podano, że w czwartek rada nadzorcza Banku BGŻ powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu Andrzeja Sieradza. Obejmie on swą funkcję od 11 października 2010 r. W Banku BGŻ będzie nadzorował obszar IT oraz operacji.

W połowie lipca tego roku resort skarbu zakończył negocjacje z Rabobankiem w sprawie sprzedaży akcji Banku Gospodarki Żywnościowej, będących własnością Skarbu Państwa. MSP uznało, iż oferta nie była satysfakcjonująca.

Resort skarbu informował wówczas, że chce oferty publicznej BGŻ najpóźniej w I półroczu 2011 roku.

Skarb Państwa ma 37,26 proc. akcji BGŻ. Rabobank International Holding B.V. kontroluje 59,35 proc. akcji tego banku, pozostałe 3,39 proc. akcji należy do osób prawnych i fizycznych, w tym banków spółdzielczych i osób z akcjonariatu pracowniczego.

Tagi: msp, ipo, bgż, gpw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz