Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dialog
04.01.2008 12:07

Debiut Dialogu przesunięty

Oferta publiczna Telefonii Dialog, należącej w 100 proc. do KGHM, przesunie się na koniec drugiego kwartału 2008 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Oferta publiczna Telefonii Dialog, należącej w 100 proc. do KGHM, przesunie się na koniec drugiego kwartału 2008 roku z wcześniej planowanego terminu na przełomie I i II kwartału 2008 roku.

Prezes Sławomir Szych powiedział, że termin oferty przesuwa się na koniec II kw. z przyczyn proceduralnych.

"Pierwszy możliwy termin to druga połowa II kw., ale to zależy od tego, jakie pozyskamy zainteresowanie inwestorów i wtedy podejmiemy ostateczną decyzję. W tej chwili jeszcze trwają sprawy proceduralne, z wpisem do rejestru, z przygotowaniem prospektu emisyjnego - stąd te ograniczenia czasowe" - powiedział w telewizji TVN CNBC Sławomir Szych.

"Celem debiutu giełdowego jest pozyskanie środków na realizację konkretnej strategii (...) Jeżeli nie będziemy wycenieni przez inwestorów na odpowiednim, zadowalającym właściciela poziomie, będziemy realizować tę strategię wszystkimi innymi drogami, być może wolniej, być może nie w takim tempie, w jakim byśmy mogli realizować po pozyskaniu środków z giełdy" - dodał.

Dodał, że Telefonia Dialog, która ma obecnie "grubo" ponad 500.000 abonentów (linii stacjonarnych i klientów internetu szerokopasmowego na własnej sieci), chce pozyskać z emisji "raczej kilkaset niż kilkadziesiąt milionów złotych".

Po sprzedaży nowej emisji akcji udział koncernu miedziowego w kapitale zakładowym Dialogu ma być nie mniejszy niż 65 proc.

W grudniu źródło zbliżone do oferty informowało PAP, że oferta publiczna akcji Dialogu może mieć wartość od 200 do 500 mln zł, a spółka chce sprzedać w ofercie tylko nowe akcje, które po ofercie stanowić będą 30-35 proc. kapitału.

W grudniowym wywiadzie dla PAP prezes Szych mówił, że Telefonia Dialog potrzebuje na inwestycje w rozwój i na przejęcia łącznie ok. 500 mln zł w latach 2008-2009.

Spółka chce wydać te pieniądze m.in. na rozwój własnej infrastruktury, rozwój sieci sprzedaży, rozwój telewizji przez internet oraz na uruchomienie projektu wirtualnego operatora komórkowego MVNO.

Szych mówił też wtedy PAP, że Dialog chce od początku 2008 roku zaoferować swym klientom usługę telewizyjną i usługę wideo na żądanie, a w III kw. 2008 roku planuje zaoferować komercyjnie usługi telefonii komórkowej jako operator wirtualny MVNO w oparciu o współpracę z Polkomtelem.

Tagi: dialog, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz