Notowania

prywatyzacja pkp cargo
25.10.2013 19:18

Debiut PKP Cargo na GPW. Po ile akcji dostaną inwestorzy?

Spółka jest największym kolejowym przewoźnikiem towarowym w Polsce i drugim - po Deutsche Bahn - w Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP Cargo)

Maksymalna liczba akcji dla inwestorów indywidualnych w ofercie PKP Cargo, jaka została przydzielona na jeden zapis, wynosiła 244, jednak część inwestorów otrzymało 245 akcji - poinformowała spółka w aneksie do prospektu.

Zgodnie z prospektem spółki akcje oferowane, które nie zostały przydzielone inwestorom indywidualnym zgodnie z zasadą maksymalnego przydziału, zostały przydzielone inwestorom, których zapisy opiewały na największą liczbę akcji, aż do wyczerpania akcji oferowanych w tej transzy.

Spółka podała, że w przypadku, gdy nie było możliwości dokonania przydziału według tej zasady (dla zapisów na tę samą liczbę akcji), zostały one przydzielone według czasu złożenia zapisu - w pierwszej kolejności zostały uwzględnione te zapisy, które zostały wcześniej przekazane do systemu GPW.

W ramach oferty publicznej PKP oferował do sprzedaży do 21.669.007 akcji PKP Cargo, czyli 50 proc. minus jedna wszystkich akcji spółki. Ostatecznie zdecydowano o zmniejszeniu tej liczby do 20.926.171 sztuk. Cena sprzedaży jednej akcji została ustalona na 68 zł. Przy ustalonej cenie wartość oferty PKP Cargo wyniosła 1,423 mld zł.

W transzy inwestorów instytucjonalnych zaoferowanych zostało 17.326.171 akcji, a w transzy inwestorów indywidualnych 3.600.000 akcji PKP Cargo. Planowanym dniem debiutu spółki na warszawskiej giełdzie jest 30 października.

PKP Cargo to największy kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce i drugi po Deutsche Bahn w Unii Europejskiej. Udział PKP Cargo w krajowym rynku przewozów pod względem wykonanej pracy przewozowej wyniósł po ośmiu miesiącach tego roku 59,18 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: prywatyzacja pkp cargo, pkp cargo, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz