Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pep
13.05.2005 11:42

Debiutujące akcje PEP wzrosły o 10,3 proc.

Akcje Polish Energy Partners kosztowały na otwarciu w debiucie 7 zł, czyli 10,3 proc. mniej niż podczas niedawnej oferty publicznej. O 10.59 za papiery spółki płacono 7,3 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

Przedstawiciele spółki Polish Energy Partners, która w piątek zadebiutowała na warszawskiej giełdzie, oceniają, że jeszcze w tym roku PEP może sfinalizować 1-2 nowe projekty związane z energią odnawialną, które zwiększyłyby obroty firmy nawet o dwadzieścia kilka procent.

Akcje Polish Energy Partners kosztowały na otwarciu w debiucie 7 zł, czyli 10,3 proc. mniej niż podczas niedawnej oferty publicznej. O 10.59 za papiery spółki płacono 7,3 zł.

"Liczyliśmy się z tym, że nasze papiery na debiucie mogą tanieć. Już wczoraj Polmos Białystok był poniżej ceny sprzedaży w ofercie. Jesteśmy jednak przekonani, że spółka ma potencjał wzrostowy, a naszym zadaniem jest pokazać to inwestorom. Będziemy się oceniać w dłuższej perspektywie" - powiedział dziennikarzom Grzogorz Skarżyński, wiceprezes spółki.

W ofercie Polish Energy Partners inwestorzy objęli tylko 4,59 mln akcji spółki wobec oferowanych 10,65 mln akcji.

Inwestorzy instytucjonalni złożyli zapisy i objęli tylko 2.461.000 akcji PEP, podczas gdy transza ta liczyła 8.521.152 akcje. W liczącej 2.130.288 transzy detalicznej inwestorzy złożyli zapisy na 3.633.004 akcje. W tej transzy stopa redukcji wyniosła 41,36 proc. Akcje PEP były sprzedawane po 7,80 zł.

Skarżyński powiedział, że jeszcze w tym roku PEP może sfinalizować jeden-dwa nowe projekty energetyczne związane z energią odnawialną.

"Będą one realizowane w Polsce. Są to duże projekty, dające skokowy przyrost wartości. Z punktu widzenia obrotów spółki - zapewnią dwucyfrowe przyrosty, kilkunasto- lub dwudziestoparoprocentowe" - powiedział wiceprezes.

PEP działa w dwóch segmentach - energii odnawialnej i outsourcingu energetyki przemysłowej.

"Motorem napędowym naszego rozwoju jest sektor energii odnawialnej, gdzie przez najbliższe lata będzie się silnie rozwijał popyt. To jest określone w dyrektywie europejskiej, jak również przez resort gospodarki, będziemy więc działać w sprzyjających warunkach" - ocenia prezes spółki Zbigniew Prokopowicz.

PEP chce zwiększyć tegoroczny zysk netto do 9 mln zł z 8,6 mln zł na koniec 2004 roku. Prognoza na 2005 rok zakłada również, że przychody z działalności operacyjnej firmy, wraz z odsetkami z tytułu dzierżawy majątku, wyniosą 64,7 mln zł wobec 52,9 mln zł w 2004 roku.

DM BZ WBK, oferujący akcje PEP podczas oferty publicznej, wycenił wartość spółki metodą DCF na 196 mln zł.

Tagi: pep, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz