Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Delko może kupić Cosmetics i Frog MS Delko

0
Podziel się

Zgodę na przejęcie obu spółek wyraził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Delko może kupić Cosmetics i Frog MS Delko
bEiSFZYR

Spółka prowadząca hurtową i detaliczną sprzedaż artykułów chemiczno-drogeryjnych, otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie kontroli nad dwoma podmiotami działającymi w tej samej branży: łomżyńską spółką Cosmetics oraz krakowskim Frog MS Delko.

Delko w lutym podpisało przedwstępną umowę zakupu udziałów Cosmetics Sp. z o.o., dystrybutora artykułów kosmetycznych i higienicznych. Spółka podawała wtedy, że dzięki tej akwizycji przychody grupy wzrosnąć mogą w 2010 roku o około 40 mln zł, a EBITDA o blisko 1,1 mln zł.

W grudniu 2009 roku Delko podpisało zaś przedwstępną umowę zakupu 50,97 proc. udziałów Frog MS Delko Sp. z o.o. Delko podawało, że Frog MS Delko planuje osiągnięcie w 2010 r. 42,15 mln zł przychodów ze sprzedaży, 1,116 mln zł EBITDA i 760 tys. zł zysku brutto.

bEiSFZYT

Cosmetics jest dystrybutorem artykułów kosmetycznych i higienicznych na terenie Podlasia, województwa warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego oraz lubelskiego. Spółka posiada własne wyposażone magazyny logistyczne w Łomży o powierzchni 2.800 m2. Dystrybutor prowadzi również eksport towarów do Rosji.
Frog MS Delko Sp. z o.o działa na rynku od 1991 r. Podstawową działalnością tej spółki jest dystrybucja artykułów higienicznych, kosmetycznych, chemii gospodarczej oraz leków na rynek OTC.

bEiSFZZu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)