Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DGA bliżej przejęcia bułgarskiej spółki Hiron

0
Podziel się:

DGA Doradztwo Gospodarcze zawarło porozumienie w sprawie nabycia przez spółkę części udziałów w bułgarskiej firmie konsultingowej Hiron MC Ltd.

DGA bliżej przejęcia bułgarskiej spółki Hiron

DGA Doradztwo Gospodarcze zawarło porozumienie w sprawie nabycia przez spółkę części udziałów w bułgarskiej firmie konsultingowej Hiron MC Ltd.

"W dniu 15 sierpnia 2007 r. DGA zawarł z panem Dimitar Hristov - partnerem zarządzającym i głównym współwłaścicielem firmy Hiron Management Consulting Ltd. porozumienie intencyjne dotyczące współpracy i nabycia przez DGA części udziałów spółki Hiron MC Ltd" - podano w komunikacie.

DGA podało, że planowane podjęcie współpracy i nabycie udziałów bułgarskiej firmy jest zgodne z modelem biznesowym grupy kapitałowej DGA opartym o synergię nowych obszarów i dotychczasowych kompetencji.

"Strony ustaliły, że w możliwie krótkim czasie, po dokonaniu badania spółki Hiron strony określą warunki transakcji oraz przygotują strategię rozwoju spółki Hiron" - czytamy dalej.

DGA chce przenieść na rynek bułgarski swoje kompetencje w zakresie realizacji doradczo-szkoleniowych projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Hiron Management Consulting Ltd. jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która została założona w 1991 roku. Specjalizuje się w projektach doradczych dot. prywatyzacji, restrukturyzacji. Współpracuje z firmami doradczymi z m.in. Hiszpanii, Anglii i Włoch. Spółka zrealizowała setki projektów doradczych, prywatyzacyjnych, finansowych z PHARE.

_ Na początku sierpnia prezes DGA Andrzej Głowacki informował, że DGA Doradztwo Gospodarcze liczy na sfinalizowanie rozmów w sprawie wejścia kapitałowego do trzech spółek polskich i jednej bułgarskiej we wrześniu-październiku. _W Polsce DGA chce wejść do firmy e-learningowej 4System, firmy inżynierskiej i firmy informatycznej. W pierwszym etapie DGA chce obejmować 20-30% kapitału spółek, a potem zwiększać zaangażowanie.

Ostatnio Głowacki informował, że oprócz rynku bułgarskiego, który jawi się jako silnie wzrostowy w związku z projektami unijnymi, DGA zamierza wejść na rynek ukraiński. Na Ukrainie spółka prowadzi rozmowy w zakresie wejścia do firmy doradczej i może wkrótce podpisać list intencyjny w tej spawie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)