Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DGA ma 12-15 mln zł na inwestycje

0
Podziel się:

Spółka Doradztwo Gospodarcze DGA ma ok. 12-15 mln zł środków, które może zainwestować, poinformował w wywiadzie dla agencji ISB prezes Andrzej Głowacki.

DGA ma 12-15 mln zł na inwestycje
(Tomasz Adamowicz<br>/Dreamstime.com)

Spółka Doradztwo Gospodarcze DGA ma ok. 12-15 mln zł środków, które może zainwestować, poinformował w wywiadzie dla agencji ISB prezes Andrzej Głowacki.

Dodał, że jeśli nie będzie okazji akwizycyjnych, DGA będzie je angażować głównie we własne firmy DGA Energia i Braster.

_ Mamy ok. 12-15 mln zł środków, które możemy zainwestować _ - powiedział ISB Głowacki. Podkreślił, że DGA czeka na _ okazje _ akwizycyjne, a jeśli ich nie będzie to akwizycje będą nadal wstrzymane, a środki będą angażowane we własne spółki głównie DGA Energia i Braster.

W raporcie półrocznym DGA poinformował, że ma 9,8 mln zł wolnych środków pieniężnych i dysponuje limitem kredytowym w kwocie 4 mln zł.

Głowacki stwierdził, że dokonywanie akwizycji jest obecnie bardzo trudne, gdyż są zbyt duże oczekiwania cenowe dotychczasowych właścicieli.

_ Weszliśmy bardzo mocno w proces przygotowania inwestycji w biogazownie. Rozmawiamy ze wszystkimi dużymi koncernami i szukamy modelu _ - powiedział prezes, który spodziewa się, że do końca roku firmie DGA Energia uda się podpisać umowy, czy jako dewelopera, czy uczestnika wspólnych przedsięwzięć.

Z kolei Braster jest w fazie badań klinicznych. _ Zakładamy, że zakończą się do końca listopada i wtedy będzie potrzebny kapitał na zwiększenie środków obrotowych _ - powiedział.

W piątek Głowacki poinformował, że DGA będzie rozważać podwyższenie kapitału w DGA Energia. _ Dopuszczamy upublicznienie DGA Energia, w momencie kiedy będziemy mieć zawarte kontrakty związane z biogazowniami _ - powiedział, zaznaczając że najpierw DGA zaangażuje w podwyższenie kapitału własne środki.

Spółka celowa DGA Energia została zawiązana w styczniu 2009 roku. Przedmiotem jej działalności jest budowa i prowadzenie biogazowi.

Spółka Braster, założona przez polskich naukowców - weszła do grupy DGA w połowie marca - zajmuje się komercjalizacją innowacyjnej technologii wczesnego wykrywania rakiem piersi.

Doradztwo Gospodarcze DGA miało 1,85 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2009 roku wobec 4,62 mln zł straty rok wcześniej. Zysk operacyjny na poziomie grupy wyniósł 0,62 mln zł wobec 4,82 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 16,39 mln zł wobec 13,95 mln zł rok wcześniej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)