Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DGA ma ponad 20 milionów złotych na akwizycje

0
Podziel się:

Spółka pracuje nad nowymi projektami inwestycyjnymi.

DGA ma ponad 20 milionów złotych na akwizycje
(Marlee/Dreamstime.com)

Firma doradczo-inwestycyjna DGA ma co najmniej 20 mln zł na akwizycje i inwestycje kapitałowe, poinformował prezes Andrzej Głowacki.

_ - Nasz kapitał obrotowy netto wynosi 20 mln zł. Dodatkowo możemy skorzystać z kredytu, ponieważ nie mamy zadłużenia. Ponadto możliwe, że pozyskamy partnerów z którymi będziemy przejmować spółki lub przeprowadzać inwestycje kapitałowe _ - powiedział Głowacki.

Dodał, że interesują go prywatyzowane firmy Skarbu Państwa oraz spółki prywatne, które dotknęły skutki kryzysu lub całkiem nowe projekty w fazie start-up.

_ - Ale muszą to być firmy z rezerwami rozwojowymi i potencjałem wzrostu. Już zainwestowaliśmy w start-up Braster, spółkę która będzie produkować plaster do wykrywania raka piersi, a także DGA Energia, która będzie operatorem biogazowni i firmę szkoleniową Centrum Kreowania Liderów. Monitorujemy rynek i szukamy kolejnych firm. Nie wykluczam, że jeszcze w II kw. zainwestujemy w kolejną spółkę _ - zaznaczył prezes DGA.

DGA liczy, że produkcja w spółce Braster ruszy jeszcze w I półroczu. W kwietniu spodziewane jest zarejestrowanie produktu spółki.

_ - Zainwestujemy w firmę łącznie 1,4 mln zł. Braster dostał dodatkowo 2,2 mln zł dotacji z PARP z możliwości jej podwyższenia. Chcemy dojść do produkcji 2 mln 'brasterów' i osiągnąć zyskowność do końca tego roku. W przyszłości firma może trafić na giełdę. Naszymi partnerami w tym przedsięwzięciu są naukowcy, którzy stworzyli ten produkt _ - wyjaśnił Głowacki.

Z kolei DGA Energia szykuje się do budowy 4-5 biogazowni w tym roku o mocy 0,6 megawata każda. Prezes DGA wskazał, że już pozyskani zostali dostawcy substratów i grunty, na których siłownie mają stanąć. Z jego słów wynika, że DGA ma przekształcić się w grupę z dwoma oddzielonymi pionami: doradczym i inwestycyjnym.

DGA miało 2,75 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 6,07 mln zł straty rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym, w 2009 roku spółka miała 3,00 mln zł zysku netto wobec 5,85 mln zł straty rok wcześniej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)