Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DGA w drodze na parkiet

0
Podziel się:

Doradztwo Gospodarcze DGA SA w wyniku publicznej emisji akcji chce pozyskać z rynku co najmniej 15 mln zł, z czego od 1 do 4 mln zł przeznaczy na przejęcia innych firm

- poinformował w czwartek Andrzej Głowacki, prezes firmy i jej główny akcjonariusz.

"Spodziewamy się, że z giełdy uzyskamy nie mniej niż 15 mln zł" - powiedział Głowacki na czwartkowej konferencji prasowej.

"Na przejęcia innych firm chcemy wydać od 1 do 4 mln zł. Rozmawiamy na ten temat z pięcioma podmiotami, możliwe jest przejęcie jednego z nich jeszcze w 2004 roku" - dodał.

Według planów DGA środki z emisji zostaną przeznaczone także na inwestycje w zakresie rozwiązań dotyczących systemów bezpieczeństwa informacji, na rozwój własnego oprogramowania, a także na otwieranie nowych oddziałów.

Część pieniędzy (2-4 mln zł) zasilić ma kapitał obrotowy spółki.

W ramach publicznej oferty poznańska spółka zamierza zaoferować inwestorom do 560.000 akcji serii F w ofercie otwartej i do 20.000 akcji serii G w ofercie zamkniętej, skierowanej do współpracowników spółki.

W ofercie otwartej zapisy przyjmowane będą w dwóch transzach. W transzy małych inwestorów zapisy potrwają od 15 do 22 marca, a w transzy dużych inwestorów od 15 do 19 marca.

Budowa księgi popytu potrwa od 9 do 11 marca.

Cena emisyjna 20.000 akcji serii G została ustalona na 7,50 zł. 8 marca spółka opublikuje widełki cenowe dla akcji serii F, a 12 marca zostanie ustalona cena emisyjna tych akcji.

Podmiotem oferującym akcje będzie PKO BP.

Kapitał akcyjny DGA SA wynosi 1.680.000 zł. Akcjonariuszami spółki są menedżerowie spółki. Andrzej Głowacki, prezes spółki, ma obecnie 70 proc. głosów na WZA. Po emisji jego udział spadnie do 52 proc.

W 2002 roku DGA miało 11,8 mln zł przychodów i 1,4 mln zł zysku netto. Spółka szacuje, że w całym 2003 r. przychody wzrosły do 15,6 mln zł, a zysk netto do 2,4 mln zł. Prognozy spółki zakładają w 2004 r. wzrost przychodów do 23,2 mln zł. Wynik netto ma wzrosnąć do 3,4 mln zł.

Doradztwo Gospodarcze DGA SA zajmuje się doradztwem ekonomiczno-finansowym i w zarządzaniu. Doradztwo obejmuje także sferę usług związanych z akcesją Polski do Unii Europejskiej.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)