Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DI BRE Banku obniżył rekomendację dla akcji PKN Orlen

0
Podziel się:

Dom Inwestycyjny BRE Banku obniżył rekomendację dla akcji PKN Orlen do „akumuluj” z „kupuj” i podwyższył cenę docelową do 58,9 zł z 51,7 zł, napisali analitycy DI BRE w raporcie z 26 sierpnia./ ISB /

Dom Inwestycyjny BRE Banku obniżył rekomendację dla akcji PKN Orlen do „akumuluj” z „kupuj” i podwyższył cenę docelową do 58,9 zł z 51,7 zł, napisali analitycy DI BRE w raporcie z 26 sierpnia.

W dniu wydania rekomendacji cena akcji PKN Orlen wynosiła 52,5 zł, a w czwartek na zamknięciu sesji giełdowej 59,5 zł po wzroście o 5,9%.

„Bazując na nowych założeniach makroekonomicznych zmieniamy naszą cenę docelową akcji PKN Orlen na 58,9 PLN. Ze względu na potencjał wzrostu nie większy niż 15% zmieniamy naszą rekomendację z ‘kupuj’ na ‘akumuluj’ [...] W krótkim terminie kurs akcji PKN Orlen może być zagrożony emisją akcji PGNiG, co w naszej ocenie inwestorzy powinni wykorzystać do akumulacji walorów” – czytamy w raporcie.

„Wierzymy, że dotychczasowa długookresowa prognoza cen ropy Brent na poziomie 30 USD/baryłkę jest zbyt konserwatywna i do naszej wyceny przyjmujemy poziom 40 USD/baryłkę. Ponadto, uwzględniając ofertę Vodafone/TDC, wartość udziałów PKN Orlen w Polkomtelu szacujemy na 6,6 PLN/akcja. W cenie docelowej nie bierzemy pod uwagę wpływu zakupu Unipetrolu, którego wartość dodaną spekulacyjnie szacujemy na 1,8 PLN na akcję (zakładamy pozytywny scenariusz najbliższych wydarzeń i odzyskanie kontroli nad czeskim koncernem)” – napisali analitycy DI BRE.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)