Notowania

pkn orlen
25.10.2013 16:52

DI BRE obciął wycenę dla PKN Orlen, ale...

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 21 października, obniżyli cenę docelową dla akcji PKN Orlen do 52,1 zł z 57,8 zł, podtrzymując dla nich rekomendację "kupuj".

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 21 października, obniżyli cenę docelową dla akcji PKN Orlen do 52,1 zł z 57,8 zł, podtrzymując dla nich rekomendację _ kupuj _. Raport został wydany przy cenie 44,7 zł, natomiast w piątek o 16.03 jedna akcja spółki warta jest 45,27 złotego.

_ - Ten rok okazał się dużym rozczarowaniem w sektorze rafineryjnym i niestety nasze prognozy okazały się zbyt optymistyczne. Dostrzegamy jednak kilka negatywnych czynników, które nie powinny powtórzyć się w przyszłym roku, co poprawi kluczowe parametry rentowności przerobu (marże, dyferencjał) _ - napisano w rekomendacji.

_ - Dodatkowo, Orlen powinien korzystać na zmianie otoczenia w Polsce, a mianowicie na spadku kosztów biopaliw, poprawie premii lądowej, wyższych marżach na stacjach benzynowych oraz możliwym obniżeniu kosztów gazu ziemnego po liberalizacji rynku. W tym kontekście utrzymujemy rekomendację Kupuj, obniżając jednocześnie cenę docelową z 57,8 zł do 52,1 zł za akcję _ - dodano.

Tagi: pkn orlen, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz