Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kom
04.06.2009 20:15

DI BRE podtrzymał rekomendację dla Komputronika

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 29 maja, podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla Komputronika ustalając cenę docelową akcji spółki na poziomie 10,48 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Analitycy DI BRE Banku, w raporcie z 29 maja, podtrzymali rekomendację _ trzymaj _ dla Komputronika ustalając cenę docelową akcji spółki na poziomie 10,48 zł.

_ Pierwszy kw. zgodnie z naszymi przewidywaniami nie zachwycił pod względem wyników, głównie za sprawą Karen, który wciąż znajduje się w trakcie restrukturyzacji i przyniósł blisko 3 mln zł straty operacyjnej. Oczekujemy, że również drugiego kwartału grupa nie zaliczy do udanych _ - napisano w raporcie.

_ Do problemów Karen, który naszym zdaniem zakończy ten okres stratą porównywalną do tej z pierwszych trzech miesięcy roku, dołoży się sezonowo najniższa sprzedaż i wciąż słaby polski złoty podnoszący koszty czynszów _ - dodano.

Zdaniem analityków pewnej poprawy wyników Karen należy się spodziewać dopiero w drugim półroczu, choć w związku ze spowolnieniem gospodarczym, które coraz mocniej uderza w segment detaliczny nie oczekują, by w ramach całej grupy kapitałowej możliwa była poprawa rezultatów w porównaniu do drugiego półrocza 2008 r.

Raport został wydany przy kursie akcji Komputronika na poziomie 10,5 zł, a w czwartek na zamknięciu kosztowały one 11,4 zł.

Tagi: kom, kar, bre, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz