Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DI BRE ustaliło cenę docelową GTC

0
Podziel się:

Analitycy DI BRE ustalili cenę docelową dla akcji firmy deweloperskiej GTC na 9,4 zł, jednocześnie podtrzymując rekomendację „trzymaj".

DI BRE ustaliło cenę docelową GTC
(jgroup/iStockphoto)

Analitycy DI BRE ustalili cenę docelową dla akcji firmy deweloperskiej GTC na 9,4 zł, jednocześnie podtrzymując rekomendację „trzymaj", wynika z raportu datowanego na 24 stycznia.

W dniu wydania rekomendacji za akcję płacono 9 zł. W poniedziałek ok. godziny 16 kurs wynosił 10,10 zł.

_ - Około 47 procent powierzchni komercyjnej GTC jest zlokalizowana w Polsce i Czechach. Oba kraje są jednymi z liderow w Europie pod względem tempa napływu kapitału inwestycyjnego na rynek nieruchomości. Szybszy rozwój gospodarczy oraz atrakcyjne stopy kapitalizacji na tle krajów starej Unii powinny podtrzymać ten trend w kolejnych kwartałach _- czytamy w raporcie.

_ - Dobrym wyznacznikiem koniunktury jest udział zawieranych umow pre-let, ktory wzrosł w Polsce z 2% w kryzysowym 2009 r. do 21% w 2011 r. Odmienna sytuacja panuje w Rumunii i Bułgarii, gdzie GTC odnotowuje bardzo niskie marże na wynajmie, a galerie są wynajęte w zaledwie 77%. Trudniejsza niż oczekiwaliśmy sytuacja w gospodarkach SEE oraz ryzyko dalszego pogorszenia się koniunktury są główną przyczyną korekty naszych prognoz zysku i spadku wyceny GTC - _ czytamy w raporcie.

_ - Sądzimy, że w tych krajach prawdopodobna jest dalsza utrata wartości nieruchomości, dokończenie zaawansowanych projektow deweloperskich przy ujemnej marży oraz opoźnienia w realizacji kolejnych. Poprawa koniunktury gospodarczej w regionie SEE oznaczałaby duży potencjał wzrostu wynikow operacyjnych społki, jednak perspektywa takiego scenariusza jest dziś zbyt odległa, by uwzględniać go w szacunkach 2012 - _ czytamy w raporcie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)