Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DI BRE wycenił akcje Famuru i Kopeksu. Sprawdź, na ile

0
Podziel się:

DI BRE, w raporcie z 5 czerwca, obniżył rekomendację dla Famuru do "sprzedaj" z "redukuj" oraz cenę docelową akcji Kopeksu do 10,8 zł z 16,2 złotego.

DI BRE wycenił akcje Famuru i Kopeksu. Sprawdź, na ile
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)
bEUuiwlN

DI BRE, w raporcie z 5 czerwca, obniżył rekomendację dla Famuru do _ sprzedaj _ z _ redukuj _ oraz cenę docelową akcji Kopeksu do 10,8 zł z 16,2 złotego. Cena docelowa akcji Famuru nie zmieniła się i wynosi 4,2 zł. DI BRE podtrzymał rekomendację dla Kopeksu na poziomie _ trzymaj . _

_ - Akcje Famuru obecnie notowane są na naszych prognozach ze wskaźnikami 17,8x P/E'13 oraz 7,9x EV/EBITDA'13, z odpowiednio 32-proc. i 20-proc. premią do spółek porównywalnych. Naszym zdaniem lepszą ekspozycję na odbicie światowych wydatków inwestycyjnych dają Joy Global i Catterpillar, które są tańsze od Famuru i wcześniej niż polscy producenci zaczną odczuwać napływ nowych zamówień _ - napisano w rekomendacji.

_ - Uważamy, że mimo 70-proc. spadku cen akcji od początku roku, bieżący moment na odkupienie akcji Kopex jest niekorzystny. Sądzimy, że negatywny sentyment wokół spółki będzie się nadal utrzymywał, co w średnim terminie nie pozwoli na wyraźny wzrost notowań. Obniżamy nasze prognozy wyników na 2013 i 2014 rok oraz cenę docelową z 16,2 zł na 10,8 zł _ - dodano.

bEUuiwlP
bEUuiwmq
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)