Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DI Investors wycenił akcje deweloperów z GPW

0
Podziel się:

- Dzięki rozpoczynaniu kolejnych inwestycji oczekujemy utrzymywania wysokich poziomów sprzedaży mieszkań, pozostając pozytywnie nastawieni do branży - napisano w raporcie

DI Investors wycenił akcje deweloperów z GPW
(peepo/iStockphoto)

Analitycy DI Investors, w raporcie z 18 sierpnia, podnieśli rekomendację dla Dom Development do neutralnie oraz dla LC Corp do akumuluj. Podtrzymali ponadto zalecenie kupuj dla Robygu.

_ - Na przestrzeni ostatnich kwartałów giełdowi deweloperzy mieszkaniowi regularnie zwiększali liczbę sprzedawanych mieszkań. Dzięki rozpoczynaniu kolejnych inwestycji oczekujemy utrzymywania wysokich poziomów sprzedaży mieszkań, pozostając pozytywnie nastawieni do branży _ - napisali autorzy raportu.

W przypadku Robygu cena docelowa akcji została obniżona do 2,7 zł z 2,9 zł wcześniej. Jednocześnie analitycy zwrócili uwagę na wysoki poziom przedsprzedaży mieszkań dewelopera w tym roku oraz poprawę rentowności. Ich zdaniem w latach 2013-2016 Robyg będzie średnio rocznie poprawiał zysk netto o 38 procent.

Cena docelowa akcji Dom Development została ścięta do 44 zł z 48 zł, w wyniku obniżenia prognoz wyniku netto o 5 procent w 2014 roku i 11 procent w 2015 roku.

Analitycy podnieśli cenę docelową akcji LC Corp o dziesięć groszy do 2 zł.

_ - Dzięki wprowadzaniu do oferty kolejnych projektów mieszkaniowych, jak również powiększaniu portfela nieruchomości komercyjnych, uważamy że spółka będzie w stanie istotnie poprawić swoje wyniki w nadchodzących kwartałach _ - napisano w raporcie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)