Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dialog
27.12.2007 14:49

Dialog podpisał umowę z Polkomtelem

Telefonia Dialog, która podpisała umowę o współpracy z Polkomtelem, Planuje też w 2008 roku zacząć świadczyć usługi (MVNO).

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Szykująca się do wejścia na GPW Telefonia Dialog, która podpisała umowę o współpracy z Polkomtelem, planuje pod koniec III kwartału 2008 roku zacząć świadczyć usługi jako wirtualny operator komórkowy (MVNO).

"Wejście na rynek telefonii mobilnej jako operator wirtualny oznacza wprowadzenie własnej pełnej oferty konwergentnej i dodanie do usług stacjonarnych, internetowych i multimedialnych również komórek. Mamy nadzieję, że stanie się to pod koniec III kwartału 2008 roku" - powiedział cytowany w komunikacie Sławomir Szych, prezes zarządu Telefonii Dialog.

"Uzgodniliśmy z Polkomtelem wszystkie parametry modelu współpracy, czego efektem jest podpisana właśnie umowa. Będziemy świadczyć zarówno usługi przedpłacone jak i fakturowane z dołu, prowadząc sprzedaż poprzez własne i obce kanały" - dodał.

Oferta publiczna Dialogu planowana jest na przełom I i II kwartału 2008 roku. Obecnie 100 proc. akcji spółki należy do KGHM Polska Miedź.

Polkomtel podpisała do tej pory umowy MVNO z mBankiem i Gadu Gadu oraz świadczy usługi z zakresu roamingu krajowego P4, operatorowi sieci Play.

MVNO (Mobile Virtual Network Operator) to operator, który nie posiada własnej infrastruktury sieciowej i wykorzystuje sieć istniejących operatorów w celu świadczenia swoich usług.

Tagi: dialog, ggu, kgh, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz