Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wawel
18.12.2012 10:06

DM Banku BPS wycenił spółki produkujące słodycze

Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 11 grudnia, wydali rekomendację kupuj dla Mieszka z ceną docelową 5,68 zł. Podtrzymali także zalecenie kupna akcji spółek Colian i Wawel.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EverJean/cc/flickr)

*Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 11 grudnia, wydali rekomendację _ kupuj _ dla Mieszka z ceną docelową 5,68 zł. Podtrzymali także zalecenie kupna akcji spółek Colian i Wawel. *

Dla pierwszej z nich podnieśli cenę docelową do 2,99 zł z 2,60 zł wcześniej, dla drugiej podwyższyli cenę do 857 zł z 699 zł poprzednio. Rekomendację przygotowano przy kursach: Mieszka na poziomie 3,98 zł, Coliana: 2,1 zł, oraz Wawela: 753 zł.

_ - Spodziewamy się, że krajowy rynek słodyczy w najbliższym czasie będzie rozwijał się dość powoli (3-5 proc. rocznie), głównie ze względu na stopniowy wzrost wolumenów produkcji kosztem wzrostu wartościowego, wynikającego m.in. z ograniczonej akceptacji podwyżek cen ze strony konsumentów, jak również presją na obniżanie cen ze strony handlu nowoczesnego (sieci handlowe) oraz zagrożeniem/szansą w postaci rozwoju segmentu marek własnych (private label) _ - napisano w raporcie.

Dodano, że niewielka dynamika polskiego rynku słodyczy sprawi, iż zniwelowanie dysproporcji w spożyciu słodyczy na głowę mieszkańca w porównaniu z zachodnimi krajami (4 kg vs 8-10 kg) nie będzie możliwe, a szansą dla krajowych producentów będzie systematyczne zwiększanie eksportu.

Tagi: wawel, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz