Notowania

grj
14.01.2011 10:01

DM BDM zaleca akumulowanie akcji Grajewa

Analitycy Domu Maklerskiego BDM wydali rekomendację akumuluj dla akcji Grajewa oraz wycenili akcje spółki na 12,5 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 11 stycznia, wydali rekomendację _ akumuluj _ dla akcji Grajewa oraz wycenili akcje spółki na 12,5 zł. Rekomendacja została wydana przy cenie akcji Grajewa na poziomie 10,80 zł. W czwartek na zamknięciu giełdy papiery spółki wyceniono na 11,40 zł.

_ Zwracamy uwagę na podwyższone ryzyko inwestycyjne w walory Grajewa (duże zadłużenie, niepewność co do sposobu finansowania projektu w Rosji, a także pogarszającą się sytuację surowcową), jednak wobec oczekiwanego wzrostu popytu na produkty spółki (efekt m.in. redukcji o 20 proc. zdolności wytwórczych w Europie Zachodniej), wyższych cen jednostkowych płyt, wprowadzania nowych produktów do oferty sprzedaży i odbudowania marż wydajemy rekomendację AKUMULUJ z ceną docelową 12,5 PLN _ - napisali analitycy DM BDM.

_ Zwracamy uwagę, że od 2011 roku grupa Pfleiderer wprowadziła podwyżki cen podstawowych rodzajów płyt sięgające 7-10 proc. (najbardziej zdrożeją płyty surowe). Uważamy, że rynek powinien dyskontować również pozytywne informacje ze spółki matki Pfleiderer, która do końca I kw. '11 ma czas na dokończenie rozmów z bankami. W średnim terminie pozytywnym czynnikiem wpływającym na wartość akcji może być także oczekiwana przez nas informacja o dalszej realizacji projektu MDF w Rosji, która została wstrzyma w 2009 roku (w scenariuszu bazowym, jednak konserwatywnie nie uwzględniamy jej pozytywnego wpływu na wycenę - wzrost DCF o 3,9 PLN, a z uwzględnieniem udziałów mniejszości o 1,9 PLN) _ - podano.

Tagi: grj, efk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz