Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM BOŚ chce w tym roku zarobić 4,5-5 mln zł

0
Podziel się:

Zarząd Domu Maklerskiego BOŚ prognozuje, że w tym roku spółka osiągnie 4,5-5 mln zł zysku netto. Po pierwszym półroczu zysk domu maklerskiego wyniósł ponad 3,5 mln zł.

Zarząd Domu Maklerskiego BOŚ prognozuje, że w tym roku spółka osiągnie 4,5-5 mln zł zysku netto. Po pierwszym półroczu zysk domu maklerskiego wyniósł ponad 3,5 mln zł - poinformowali na wtorkowej konferencji przedstawiciele firmy.

"Prognozujemy, że zysk za cały rok 2005 wyniesie 4,5-5 mln zł" - powiedział Przemysław Sobotowski, członek zarządu DM BOŚ.

Dodał, że w przypadku dojścia do skutku publicznej oferty PGNiG, dom maklerski planuje pośredniczenie w sprzedaży akcji tej firmy.

"W takim przypadku, gdy DM BOŚ włączy się w publiczną ofertę PGNiG, zysk może być większy" - powiedział Sobotowski.

Zarząd spółki potwierdził wcześniejsze plany, według których dom maklerski zamierza w najbliższej przyszłości skupić się na rozwoju oferty internetowej oraz utrzymać pozycję lidera w kontraktach terminowych.

DM BOŚ chce też zwiększyć aktywność w zarządzaniu portfelami.

"Chcemy pozyskać większą liczbę klientów, dlatego przygotowujemy nową ofertę, którą przedstawimy na jesieni" - powiedział Sobotowski.

DM BOŚ w zarządzaniu aktywami skupia się na portfelach akcyjnych. Portfel agresywny na koniec 2004 roku osiągnął stopę zwrotu w wysokości 53,4 proc.

Po sześciu miesiącach 2005 roku DM BOŚ zanotował wzrost wyników finansowych. Przychody firmy wyniosły 20,9 mln zł i były większe od przychodów w pierwszym półroczu 2004 roku o 33,9 proc. (wówczas dom maklerski osiągnął 15,6 mln zł przychodów). Zysk netto był prawie dwukrotnie większy od wyniku sprzed roku, kiedy to wyniósł 1,6 mln zł. W całym 2004 roku zysk netto wyniósł 5,2 mln zł.

Firma prawie dwukrotnie zwiększyła wskaźnik ROE, z 13,48 proc. po pierwszym półroczu 2004 roku, do 26,49 proc. po pierwszym półroczu 2005 roku.

Na rynku kontraktów terminowych DM BOŚ utrzymał pozycję lidera, choć jego udział w rynku kontraktów nieco zmalał. Przez pierwsze sześć miesięcy tego roku dom maklerski zrealizował zlecenia na ponad 866 tys. kontraktów, co średnio stanowiło 19,6 proc. udziału w obrotach GPW.

W całym 2004 roku za pośrednictwem DM BOŚ zrealizowano zlecenia na ponad 1,4 mln kontraktów terminowych. Wówczas udział w rynku kontraktów wyniósł 20,7 proc.

Natomiast średni miesięczny udział DM BOŚ w obrotach giełdy na rynku akcji wyniósł w pierwszym półroczu tego roku 2,4 proc. (w ubiegłym roku było to około 3,5 proc. udziału). Ogółem, przez pierwsze sześć miesięcy tego roku, dom maklerski zrealizował obroty na 1,7 mld zł.

DM BOŚ oferuje nie tylko kontrakty terminowe notowane na warszawskiej giełdzie. Klienci biura maklerskiego mają też możliwość inwestowania w kontrakty giełd światowych: S&P, Nasdaq, DJ, DAX, CAC. W tym roku firma chce rozpocząć oferowanie tych kontraktów za pośrednictwem internetu.

DM BOŚ jest jednym z najstarszych biur maklerskich w Polsce. Jako pierwszy, w 1996 roku, uruchomił obsługę rachunków inwestycyjnych przez internet.

KOMENTARZE
(0)