Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM BOŚ korzystnie wycenił akcję Moj

0
Podziel się:

Analitycy z DM BOŚ wycenili akcję spółki Moj na poziomie 6,57 zł. Jest to więcej od minimalnej i maksymalnej ceny emisji akcji serii E.

bEUBsbxh

Analitycy z DM BOŚ wycenili akcję spółki Moj na poziomie 6,57 zł. Jest to więcej od minimalnej ceny emisji akcji serii E (4,50 zł) i od ceny maksymalnej (6,30 zł), podała spółka w odtajnionym raporcie analitycznym.

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ w opublikowanym raporcie dotyczącym spółki Moj korzystnie ocenili zaproponowany przedział cenowy akcji pomiędzy 4,5 zł - 6,3 zł za akcję.

Z publicznej emisji 3,35 mln akcji firma planuje pozyskać 20,11 mln zł. Środki z uzyskane z emisji spółka zamierza przeznaczyć na realizację strategii rozwoju. Zapisy w transzy małych i dużych inwestorów zakończą się 1 czerwca br. Przydział akcji nastąpi 4 czerwca br. **

bEUBsbxj

Poza atrakcyjnością zaproponowanych widełek cenowych analitycy domu maklerskiego pozytywnie ocenili strategię spółki zmierzającą do dywersyfikacji uzyskiwanych przychodów, która zakłada wzrost i dywersyfikację skali działania poprzez ekspansję na pozagórnicze rynki zbytu. Spółka planuje rozszerzenie sprzedaży o odbiorców z branży energetycznej, hutniczej oraz przemysłu maszyn i urządzeń.

_ ,, Uważamy, iż prawdziwym wyzwaniem dla spółki, jest realizacja jej planów ekspansji na rynku chińskim. Ze względu na wielkość wydobycia węgla (ok. 40% udziału w wydobyciu światowym), Chiny mogą stanowić dla Spółki olbrzymi rynek zbytu" _- mówi Tomasz Binkiewicz, analityk DM BOŚ, cytowany w raporcie.


Raport analityczny spółki Moj został sporządzony 17 maja br. przez Wydział Doradztwa i Analiz Rynkowych DM BOŚ. W **raporcie zastosowano 2 metody wyceny papierów wartościowych: porównawczą i dochodową. Końcowa wycena jest średnią ważoną z dokonanych pomiarów.

bEUBsbxp

Katowicki Moj należący do notowanego na giełdzie Fasingu, specjalizuje się
w produkcji wysokiej jakości sprzętu górniczego.

bEUBsbxK
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)