Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stąporków
07.02.2011 09:54

DM BOŚ rekomenduje akumulowanie ZUK Stąporków

DM BOŚ w raporcie z 31 stycznia wydał rekomendację "akumuluj" dla ZUK Stąporków, ustalając cenę docelową akcji spółki na 16,5 złotego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

*DM BOŚ w raporcie z 31 stycznia wydał rekomendację _ akumuluj _ dla ZUK Stąporków, ustalając cenę docelową akcji spółki na 16,5 złotego. *

Rekomendacja została wydana przy cenie 14,6 zł. W poniedziałek o 9.15 akcje spółki na GPW wyceniano na 16,60 złotego.

_ Zapowiadana w II kwartale br emisja akcji wpłynie co prawda na rozwodnienie wypracowywanych zysków, ale przede wszystkim umożliwi Spółce rozszerzenie działalności operacyjnej o rynek biopaliw, a tym samym realizację zapowiadanej strategii rozwoju. Jednocześnie emisja doprowadzi do poprawy płynności akcji na GPW, co korzystnie wpłynie na zainteresowanie Spółką wśród inwestorów giełdowych. W krótkim horyzoncie niepewność związana z ceną emisyjną może jednak negatywnie oddziaływać na zachowanie kursu _ - napisano w rekomendacji.

_ Za cenę docelową akcji Spółki uznajemy cenę 16,5 zł, która stanowi średnią z wycen dokonanych metodą porównawczą oraz metodą dochodową, co oznacza, iż obecnie Spółka notowana jest z dyskontem w wysokości 13,0 proc.. Wydajemy zatem rekomendację akumuluj _ - dodano.

Tagi: stąporków, zuk, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz