Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DM BZ WBK obniżył rekomendację dla PGF

0
Podziel się

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 18 kwietnia, obniżyli rekomendację dla Polskiej Grupy Farmaceutycznej do trzymaj z kupuj, a cenę docelową o 2 proc. do 55 złotych.

DM BZ WBK obniżył rekomendację dla PGF
bDArGEDF

Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 18 kwietnia, obniżyli rekomendację dla Polskiej Grupy Farmaceutycznej do _ trzymaj _ z _ kupuj _, a cenę docelową o 2 proc. do 55 złotych.

_ Po uaktualnieniu modelu biznesowego PGF o wyniki z 2010 r. zrewidowaliśmy nieco nasze prognozy. Podnieśliśmy o 25 proc. prognozę zysku netto na 2011 r. (tylko ze względu na niższe koszty finansowe). Przewidywany przez nas zysk EBITDA w tym okresie pozostaje niemal bez zmian. Uważamy również, że duże środki zainwestowane w rozwój własnej działalności detalicznej przyniosą w końcu efekty i pozytywnie wpłyną na marże operacyjne PGF _ - napisano w raporcie.

_ Zmiany w prawie farmaceutycznym, które zostaną zapewne uchwalone w I poł. 2011 r., wprowadzają jednak niepewność co do inwestycji w akcje dystrybutorów leków. W związku z tym obniżamy rekomendację dla akcji PGF z +kupuj+ do +trzymaj+ i obniżamy ich cenę docelową o 2 proc. do 55 zł _ - dodano.

bDArGEDH

W dniu wydania rekomendacji za akcje spółki płacono 50 zł, a w poniedziałek około 13.10 były one warte 52,25 złotych.

bDArGEEi
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)