Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DM BZ WBK podwyższył rekomendację dla CEZ

0
Podziel się

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 15 września podwyższyli rekomendację dla CEZ do trzymaj ze sprzedaj i podnieśli cenę docelową akcji tej spółki o 1 proc., do 135 zł (844 CZK).

DM BZ WBK podwyższył rekomendację dla CEZ
(H-Gall/iStockphoto)
bEhwKOcB

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 15 września podwyższyli rekomendację dla CEZ do _ trzymaj _ ze _ sprzedaj _ i podnieśli cenę docelową akcji tej spółki o 1 proc., do 135 zł (844 CZK).

Analitycy DM BZ WBK uważają, że wysokie nakłady inwestycyjne na energię wiatrową i słoneczną poniesione w latach 2009 i 2010 zaczną się zwracać od przyszłym roku, a setki nowych MW w obu technologiach będą wspomagać wyniki spółki.

_ CEZ istotnie skorzysta z dużej liczby darmowych uprawnień do emisji CO2 aż do roku 2020, co powinno uzasadniać jego wycenę z premią w stosunku do konkurentów z Europy Zachodniej. Mając na uwadze potrzeby czeskiego rządu oczekujemy, że polityka dywidendowa CEZ pozostanie bez zmian w stosunku do obecnej stopy dywidendy na poziomie 6 proc. _ - napisano w raporcie.

bEhwKOcD

_ Przez ostatni miesiąc kurs akcji CEZ zachowywał się gorzej zarówno niż indeksy sektorowy i WIG 20 (odpowiednio o 5 pp. i 7 pp.), a naszym zdaniem jego relatywny potencjał spadkowy jest niewielki. Mając to na uwadze oraz fakt, że nasza wycena DCF wskazuje na potencjał wzrostu na poziomie 2 proc., podwyższamy naszą rekomendację CEZ do +trzymaj+ _ - dodano.

bEhwKOde
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)