Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tps
30.04.2009 12:38

DM BZ WBK radzi sprzedawać akcje TPSA

Według analityków Telekomunikacja ma ucierpieć na wojnie cenowej z nowym operatorem komórkowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

*Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 30 kwietnia, obniżyli rekomendację dla akcji TP SA do _ sprzedaj _ z _ kupuj _, a cenę docelową obniżyli do 16,4 zł z 21,2 zł. *

Rekomendacja została wydana przy cenie 17,49 zł, a w czwartek na warszawskiej giełdzie o godz. 10.05 za jedną akcję TP płacono 17,71 zł.

Analitycy DM BZ WBK uważają, że chociaż bezpośredni wpływ regulacji na TP SA pozostaje nieznaczny, to jednak spółka mocniej ucierpi na wojnie cenowej wywołanej przez nowego gracza komórkowego, faworyzowanego przez regulatora.

_ Ponadto wyniki I kw. pokazały, że TP SA niespecjalnie radzi sobie z obniżką stawek MTR, które są prawdziwie alarmującym zwiastunem przyszłych wyników finansowych w świetle kolejnych pięciu kwartałów, zbliżających się obniżek MTR _ - napisali analitycy DM BZ WBK.

_ Spodziewamy się, że optymalizacja wydatków operacyjnych nie pozwoli jeszcze na oszczędności na większą skalę w 2009 roku, a duża część kosztów stałych TP SA obniży zysk netto spółki o ponad połowę rok do roku _ - czytamy dalej.

_ Podczas gdy wolne przepływy gotówkowe pozostaną duże, pozwalając na wspierającą kurs wypłatę dywidendy w wysokości 2 zł/akcję (stopa dywidendy 11,4 proc.), to wysoki wskaźnik cena do zysku oraz 6-proc. potencjał spadku wobec naszej 12-miesięcznej wyceny metodą DCF, skłaniają nas do obniżenia naszej rekomendacji do sprzedaj _ - podano w raporcie.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: tps, telekomunikacja, rekomendacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz