Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

DM BZ WBK wycenił Coal Energy

0
Podziel się:

Analitycy DM BZ WBK w oparciu o metodę DCF oszacowali wartość spółki Coal Energy na 570 mln USD czyli 12,7 USD za akcję (bez uwzględniania nowych projektów, natomiast z uwzględnieniem wpływów z IPO).

DM BZ WBK wycenił Coal Energy
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

W przypadku wyceny metodą porównawczą cena akcji kształtuje się na poziomie od 12,6 USD (na podstawie wskaźników) do 17,7 USD (na podstawie zasobów). Analitycy DM BZ WBK podają, że Coal Energy to trzecia pod względem wielkości zasobów ukraińska prywatna spółka węglowa, której rezerwy sięgają 128 mln ton węgla. Głównymi produktami są węgiel energetyczny (ok. 80 proc. wolumenu) i węgiel koksowniczy (ok. 20 proc. wolumenu), wydobywany z 29 ścian w 10 kopalniach.

W ocenie analityków uruchomienie nowych ścian i stopniowa mechanizacja wydobycia powinny pozwolić na zwiększenie uzyskiwanych wolumenów węgla z 1 mln ton w 2010 r. do 1,7 mln w b.r. i do 4 mln ton w 2016 roku.

Dm BZ WBK zwraca uwagę, że grupa od wielu lat na dużą skalę zajmuje się przetwarzaniem hałd węgla: w ciągu dziewięciu miesięcy roku obrotowego 2011 w tym wysokomarżowym segmencie działalności wyprodukowała 549 tys. ton węgla i półproduktu.
_ _

_ Całkowite nakłady inwestycyjne (CAPEX) grupy w latach 2012-16 mają wynieść 287 mln USD, co stanowi tylko 40 proc. łącznego zysku EBITDA spółki w tych latach - uważamy, że nadmiar gotówki zostanie wykorzystany na przejęcia na ukraińskim rynku węglowym lub na nowe inwestycje, a nie na wypłatę dywidendy _ - napisano w raporcie.
_ _

_ Konsolidacja czterech nowych kopalń od 2011 r. pozwoliła uzyskać znaczny wzrost wyników finansowych r/r. Dzięki mechanizacji i uruchomieniu nowych ścian wydobywczych zysk netto w 2012 r. powinien sięgnąć 59 mln USD, a przez kolejne cztery lata rosnąć ze średnioroczną stopą wzrostu (CAGR) na poziomie 23 proc. do 134 mln USD w 2016 r. _ - dodano.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)