Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

DM BZ WBK zaleca sprzedaż akcji Netii

0
Podziel się

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 27 września wydali rekomendację 'sprzedaj' dla Netii. Cena docelowa akcji spółki została ustalona na 4,25 złotego.

DM BZ WBK zaleca sprzedaż akcji Netii
(temis/iStockphoto)
bDTLAHcR

Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 27 września wydali rekomendację _ sprzedaj _ dla Netii. Cena docelowa akcji spółki została ustalona na 4,25 złotego.

Rekomendacja DM BZ WBK dla Netii była zawieszona od 21 grudnia 2012 roku. Obecny raport wydano przy kursie 4,97 złotego.

Paweł Puchalski, analityk DM BZ WBK uważa, że chociaż na pierwszy rzut oka Netia wydaje się dobrą inwestycją, to przy bliższym przyjrzeniu się atrakcyjność spółki maleje.

bDTLAHcT

_ - Prognoza dla liczby klientów na 2013 rok została w zaledwie ośmiu miesięcy ścięta o 5 proc., co w połączeniu ze spadkowym trendem w średnich miesięcznych przychodach na użytkownika, sprawia, że perspektywa przychodów spółki nie jest dobra _ - napisał w raporcie.

Analityk spodziewa się, że w dłuższym terminie nakłady inwestycyjne Netii będą zbyt małe, by utrzymać przewagę konkurencyjną firmy. Puchalski oczekuje, że zysk EBITDA oraz przepływy pieniężne Netii osiągną szczyt w 2013 roku, po czym spółka może stać się najszybciej kurczącym się europejskim telekomem.

Autor raportu dodał jednocześnie, że scenariusz przejęcia Netii jest w jego ocenie nadal możliwy.

bDTLAHdu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)